Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS
  
  MFK na garnuszek Marszałka   -   30/3/2006
Od połowy roku Mościcka Fundacja Kultury ma stać się instytucją wojewódzką, utrzymywaną przez Marszałka Małopolski. W przedsięwzięcie osobiście zaangażował się członek zarządu województwa Wiesław Zimowski. Największym problem placówki jest obecnie milionowe zadłużenie, a szczególnie zobowiązania wymagalne w kwocie 700 tysięcy złotych. Samorząd województwa nie może pokrywać długów z przeszłości. Być może metodą służącą oddłużeniu stanie się przekazanie marszałkowi kamienicy należącej do miasta, a znajdującej się w Rynku.

Ogloszenie

Kamienica mogłaby być w przyszłości wykorzystywana przez Muzeum Okręgowe, administrowane przez marszałka. Tym bardziej, że znajduje się w najbliższym sąsiedztwie – mówi prezydent Tarnowa Mieczysław Bień. Prezydent dodaje, że przekazanie placówki byłoby zasadne w sytuacji, gdy miasto kupuje Młyn Szancerów po to, by umieścić w nim Centrum Sztuki. Marszałek Zimowski dodaje, że Fundacja jako instytucja wojewódzka stworzy szansę na przewietrzenie krakowskich placówek kultury. Wiesław Zimowski twierdzi, że zaangażował się w przekształcenia MFK. Gdyby nie udało się doprowadzić do utrzymywania Fundacji przez województwo, potraktowałbym to jako osobistą porażkę – dodaje.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(31-03-2006) nadzieja :
No no, moze wreszcie ta placowka wroci do dawnej swietnosci. W koncu to nasza najlepsza, najlepiej przystosowana do tego typu dzialalnosci placowka. Dawniej cos sie tam dzialo, dzisiaj to kulturalna pustynia. Czas to zmienic.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2006) roje :
I czyja to będzie zasługa? Napewno tych co się będą chwalić!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl