To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Janik na prezydenta   -   01/4/2006
Do jesiennych wyborów samorządowych wystartował kolejny kandydat na stanowisko Prezydenta Tarnowa. Jest nim nie kto inny, jak Krzysztof Janik, były szef SLD oraz były minister administracji i spraw wewnętrznych. - Doskonale znam zarówno problemy jak i atuty pięknego Tarnowa, nieskromnie mówiąc to miasto wiele mi zawdzięcza. Teraz mieszkańcy mają szansę nie tylko zrewanżowania się za moje dotychczasowe starania na ich rzecz, ale też szansę dalszego bujnego rozwoju- mówił Krzysztof Janik na wczorajszej konferencji prasowej.

Ogloszenie
>

Przypomnijmy, jesienią ubiegłego roku Krzysztof Janik był największym przegranym wyborów parlamentarnych w regionie. Mimo dużego indywidualnego poparcia (9.665 głosów) nie uzyskał mandatu poselskiego. Chciał jednak w Tarnowie pozostać, szukając pracy w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Cześć studenckiej braci pod przewodnictwem jednej z młodych radnych wojewódzkich (LPR) nie życzyła sobie jednak takiego wykładowcy. Studenckie protesty przeciw Janikowi, mającemu wszelkie merytoryczne kompetencje do objęcia takiego stanowiska a w dodatku dysponującego tzw. wiedzą praktyczną, oburzyły nawet starszych kolegów partyjnych radnej LPR-u. Ostatecznie Janik wybrał etat w jednej z prywatnych uczelni w Krakowie.
- Nie obraziłem się jednak na Tarnów, czego dowodem moja kandydatura na urząd Prezydenta Tarnowa. Trzeba przyznać, że start byłego ministra został bardzo dobrze przygotowany. Za Janikiem murem stanęła imponująca lista organizacji. Poparcia tej kandydaturze udzieliło już SLD, SDPL, Unia Pracy, PPS, tarnowski Oddział "Kuźnicy", Krajowa Partia Emerytów i Rencistów, Stowarzyszenie Lambda, Ruch na Rzecz Przeciwdziałania Homofobii, Liga Kobiet Polskich i wiele innych. Na konferencji obecni byli też lokalni działacze Partii Demokratycznej, którzy nie ukrywali, że rozważają poparcie Krzysztofa Janika.
Janik zapowiada, że będzie prowadził czystą kampanię a wśród już zgłoszonych i potencjalnych swoich kontrkandydatów widzi wiele osób, z którymi życzyłby sobie późniejszej współpracy. - Mietek Bień, jeśli tylko wyraziłby ochotę, spokojnie mógłby zostać jednym z moich zastępców - dodał.
Za dwa tygodnie Krzysztof Janik ma ogłosić swój program wyborczy dla Tarnowa.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 21:21:03
IP     : 44.222.218.145
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html