To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kabaret Moralnego Niepokoju (mp3)   -   02/4/2006
Wychodzimy z założenia, że skoro robimy kabaret, to powinno być śmiesznie. Ale nie za wszelką cenę. Telewizja na przykład preferuje rechot. (…) Obce są nam dosadne seksualne dowcipasy, w czym celuje dość spora grupa, przeważnie starszych rozśmieszaczy. Nie bawimy widowni obrażając ją, choć ze zdziwieniem stwierdzamy, że istnieje specyficzny rodzaj odbiorców, którzy nie mają nic przeciwko temu. (…) Jesteśmy kabaretem, któremu najbliższy jest przydomek „literacki” – piszą o sobie członkowie jednego z najlepszych polskich kabaretów – Kabaretu Moralnego Niepokoju. 9 kwietnia o godzinie 17:00 zobaczymy ich w Kinie Marzenie.

Ogloszenie
>

Początki KMN sięgają roku 1993. Od drugiej połowy lat 90-tych bawią całą Polskę inteligentnym i niezwykle barwnym humorem, czerpiąc swą wiedzę – jak sami mówią - z telewizyjnych programów Starszych Panów, kabaretu „Potem” czy Stanisława Tyma. Ich znakiem rozpoznawczym jest m.in. „żywa” oprawa muzyczna. Od 1996 roku zrealizowali siedem pamiętnych programów: „Sonatę Metafizyczno – Rozrywkową”, „Paradę Uniesień, czyli metafizykę na świeżym powietrzu”, „Czarny Kot”, „La Granda Maniana”, „Piosenki”, „Jakoś to będzie” i wreszcie najnowszy program, powstały w kwietniu 2005 „A miało być tak pięknie”. Do tego doliczyć trzeba niezmierzoną liczbę programów telewizyjnych – jak choćby „Tygodnik Moralnego Niepokoju” oraz nagrody: publiczności, dziennikarzy, środowiska kabaretowego, Programu 2 TVP, Radia Kielce oraz Grand Prix na XII Przeglądzie Kabaretów „PaKA 96” w Krakowie, Grand Prix na XVII Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim „Złota Szpilka 96”, nagrodę specjalną za najlepsze kompozycje na Konkursie Piosenki Kabaretowej „OSPA 96”, I miejsce i nagrody: publiczności, środowiska kabaretowego i kabaretu Koń Polski za najlepszy dowcip polityczny na przeglądzie PaKA w roku 1997, a także II nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Estradowej ZASP Warszawa 2000.
Jak czytamy na stronie internetowej KMN: „Z miłych jeszcze wydarzeń z historii kabaretu należy wspomnieć występy przed polonią w Londynie (na widowni m.in. cały rząd emigracyjny plus prezydent Kaczorowski i nikt nie trybi dowcipu z falą w wojsku, bo nikt nie wie co to jest fala w wojsku) oraz udział w benefisie Jerzego Markuszewskiego, a więc Wiadomo Kogo.

Zespół tworzą: Robert Górski (teksty), Przemek Borkowski (teksty), Mikołaj Cieślak (teksty), Katarzyna Pakosińska (wdzięk), Rafał Zbieć (głupie odzywki). Znakomity zespół muzyczny to Bartek Krauz (akordeon, śpiew) oraz Wojtek Orszulak (gitara).
Więcej informacji: http://kmn.k2.pl
W Tarnowie KMN zobaczymy 9 kwietnia, o godzinie 17:00 w Kinie Marzenie. Posłuchaj zwiastuna programu „Czarny Kot” (((mp3)))
Posłuchaj „Ballady Tragicznej” (((mp3)))

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, December 4, 2021 01:51:15
IP     : 3.81.89.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html