To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Dąbrowski projekt budżetu A.D. 2004   -   07/1/2004
"To jest trudny budżet wymagający sporo starań o dodatkowe środki. Częściowo udało się nam już zebrać pieniądze z Sapardu oraz innych funduszy" - podsumowuje tegoroczne plany budżetowe zastępca burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, Marek Minorczyk. Wstępnie przygotowany budżet przewiduje, że dochody gminy wyniosą 23,5 mln złotych, wydatki zaplanowano w wysokości 25,4 mln. Deficyt pokryją pieniądze z ponad 2,4 mln pożyczki i kredytu w wysokości 170 tys. złotych.

Ogloszenie
>

Wśród najważniejszych planów inwestycyjnych na ten rok wiceburmistrz Minorczyk wymienia budowę ulic Ligęzów i Kukiela. Ulice będą kompleksowo od podstaw wybudowane, otrzymają nową jezdnię, chodniki, kanalizację burzową. Zakończenie tej budowy zaplanowano na rok 2005, podobnie jak wybudowanie chodnika do Morzychny. W tym przypadku inwestycja wykonywana będzie wspólnie z Zarządem Dróg Wojewódzkich.
Dużą inwestycją, w około 70 proc. finansowaną z programu Sapard, będzie budowa dróg Brnik - Wola, Brnik - Żelazówka i w Nieczajnej Dolnej. Z pieniędzy pochodzących z pożyczki wybudowana będzie kanalizacja ulic Szarwarskiej, Ulinów i Zagumnie. Kanalizacji doczekają się również poddąbrowskie wsie Brnik, Szarwark i Żelazówka. W planach jest również modernizacja ulic Gruszowskiej i Leśnej wraz z kanalizacją. Przebudowa Gruszowskiej będzie finansowana w porozumieniu z powiatem. Dużym zadaniem kanalizacyjnym będzie również dokończenie sieci w obrębie ulic Piłsudskiego, Oleśnickiej, Legionistów, Hallera i Nadbrzeżnej.
Planowana jest także budowa sali gimnastycznej w Nieczajnej Górnej, w tym roku gmina przeznaczy na nią 150 tys. złotych. Sala o wymiarach 24 na 12 metrów ma być gotowa w 2006 roku. 100 tys. przeznaczone będzie na budowę krytej pływalni. Roboty powinny rozpocząć się w drugiej połowie roku, przez pierwsze miesiące potrwa przygotowanie dokumentacji. W tym roku władze chcą także m. in. przystosować dla niepełnosprawnych chodniki na ul. Zazamcze, odnowić alejki parkowe, wyremontować elewację budynku Gimnazjum nr 1.
Jak podkreśla wiceburmistrz, planowany budżet jest zapisem, który w praktyce weryfikuje życie. "Kondycja finansowa gminy jest ściśle związana z sytuacją całego państwa. Od tego, co będzie się działo w kraju, zależy, co uda się zrealizować w gminie" - mówi Marek Minorczyk. (baja)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(16-01-2004) Gocha :
Naprawdę tak będzie ciężko !!! A co mają powiedzieć ludzie biedni !?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2004) Wojtek :
to jak tak ciezko to dlaczego starostwo wyplacilo sobie 13nastki !! i to juz w styczniu , co za malo ukradliscie ?? niektórzy nie maja nawet na chleb a wam ciagle malo darmozjady !!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl