To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Polska – Węgry; tysiąc lat wspólnej historii   -   03/4/2006
Powszechnie znane jest powiedzenie „Polak Węgier dwa bratanki, i do szabli i do szklanki”. W Tarnowie, mieście węgierskiego "ojczulka" czyli generała Józefa Bema przysłowie to brzmi chyba najmocniej. Nic więc dziwnego, że gdy okazało się, iż wydana na Węgrzech pod redakcją Karola Biernackiego książka „Polsko – węgierska czytanka historyczna” przerobiona została na planszową wystawę, nasze Muzeum Okręgowe postanowiło zaprezentować ją mieszkańcom Tarnowa. Tak się stało i obecnie oglądać ją możemy w Galerii Mościckiej Fundacji Kultury.

Ogloszenie
>

Muzeum Okręgowe od lat współpracuje z rozmaitymi muzeami, miastami i stowarzyszeniami na Węgrzech. Współpraca ta zaowocowała udostępnieniem wystawy, obejmującej ponad 130 plansz z opisami dziejów obu narodów; plansze te uzupełnione są rysunkami, fotografiami i mapami, dzięki czemu cała ekspozycja stanowi doskonały materiał edukacyjny. Sam wernisaż wystawy „Polska – Węgry: 1000 lat wspólnej historii” stał się okazją do rozpoczęcia obchodów 50-lecia Tarnowskiego Towarzystwa Przyjaciół Węgier. Organizatorzy: Muzeum Okręgowe w Tarnowie, Mościcka Fundacja Kultury, Diosgyor Kezmuves Alkotohaz w Miszkolcu.

Galeria MFK; wystawa czynna do 17 kwietnia.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, March 23, 2023 12:08:13
IP     : 3.236.209.138
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html