To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Rocznicowe uroczystości w Tarnowie    -   03/4/2006
Kilkanaście tysięcy Tarnowian z lampionami w rękach wzięło udział w uroczystej Drodze Krzyżowej z Katedry do Kościoła pw. Bł. Karoliny, w pierwszą rocznicę śmierci Papieża - Polaka. Przy Aleji Jana Pawła II uczestnicy marszu pozostawili tysiące zniczy a potem wzięli udział we mszy św. w intencji rychłej kanonizacji Jana Pawła II i modlitewnym czuwaniu do godziny 21:37. Czuwano też w innych tarnowskich kościołach. Uroczystości rocznicowe zainaugurowano dzień wcześniej. W Muzeum Diecezjalnym otwarto wystawę "Pontyfikat Jana Pawła II w medalach watykańskich", a w Bazylice Katedralnej i Mościckiej Fundacji Kultury odbyły się okolicznościowe koncerty ku czci zmarłego Ojca Świętego.

Ogloszenie
>

Uroczystą mszę w intencji beatyfikacji i kanonizacji Papieża- Polaka w Kościele pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny, którą w tym miejscu na ołtarze wyniósł Jana Paweł II 10 czerwca 1987r., koncelebrował Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej ks. Biskup Wiktor Skworc.
Podczas homilii Biskup Skworc przypomniał, że pierwszym powołaniem każdego człowieka jest świętość. Jan Paweł II mówił o tym w Starym Sączu, w czasie swej pielgrzymki w 1999 r. Wskazując na rodzinę, jako kolebkę i opokę świętości, uczył, że świętość powinna być praktykowana na co dzień, w wymiarze życia prywatnego i publicznego, w ramach każdego stanu, powołania i zawodu. - Przykład sługi Bożego Jana Pawła II nam o tym przypomina - powiedział bp Skworc. - Dziękując Bogu i Maryi za Jego pontyfikat, módlmy się o wyniesienie na ołtarze Papieża-Polaka. Bądźmy też świadomi Jego nieustannego orędownictwa za nami w niebie - apelował pasterz diecezji tarnowskiej.
Bp Skworc zwrócił uwagę, że życie każdego wierzącego, od chrztu do śmierci, jest małą historią zbawienia. - W tej historii Jana Pawła II, którą Bóg pisał dla całego świata, były rozdziały radosnych uniesień - jak choćby wtedy, gdy - na wzór Mojżesza - przeprowadził nas do ziemi wolności przez czerwone morze komunistycznej niewoli - podkreślił bp Skworc. Były też chwile grozy, odmierzane hukiem wystrzałów zamachowca, było niestrudzone pielgrzymowanie z Ewangelią po najbardziej zapomnianych i pogardzanych regionach świata. Była wreszcie powszednia rzeczywistość codziennej służby, niewidocznej i owocnej. - Na koniec, Chrystus, powiódł swego Sługę na Golgotę. Zjednoczył się z nim całkowicie w misterium krzyża - mówił ordynariusz tarnowski.
Ostatni Wielki Piątek w życiu Jana Pawła II bp Skworc nazwał wstrząsającą sceną, kiedy Ojciec Święty, "ukrzyżowany cierpieniem", na oczach całego świata, tulił się do krzyża, obejmował go i z miłością przyciskał go do swego umęczonego serca.

Na zakończenie kilkugodzinnych nabożeństw, rozpoczętych Gorzkimi Żalami o 17.30 a zakończonych odśpiewaniem "Barki", Apelu Jasnogórskiego i "Boże coś Polskę", Biskup Tarnowski podziękował Tarnowianom - uczestnikom uroczystości za miłość okazaną w ten sposób Papieżowi. Postawą wiernych Ordynariusz Diecezji był zbudowany. Wyraził tez nadzieję, że podobne uroczystości, na tej samej trasie, organizowane będą w Tarnowie już co rok, w rocznicę śmierci Papieża - Polaka i przyciągać będą tłumy wdzięcznych Tarnowian.

Wczorajsze uroczystości to jednak jeszcze nie koniec tegorocznych obchodów rocznicowych w Tarnowie. Dziś o 13:00 w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego odsłonieta zostanie tablica pamiatkowa, ufundowana przez Powiat Tarnowski "w hołdzie Wielkiemu Papieżowi, synowi narodu polskiego Janowi Pawłowi II w pierwszą rocznicę śmierci". Odsłonięcie tablicy poprzedzi Msza św., która odbędzie się w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej na Burku.
W czwartek 6 kwietnia w Filii Nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Klikowskiej 6, otwarta zostanie natomiast wystawa "Jan Paweł II Wielki". Postać Papieża - Polaka przypomniana zostanie w formie materiałów ilustracyjnych i tekstowych. (pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, March 22, 2023 13:44:38
IP     : 3.238.250.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html