Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Zimowa rekreacja po tarnowsku   -   07/1/2004
Od kilku dni mroźna i śnieżna pogoda stwarza wymarzone warunki do uprawiania zimowych sportów i rekreacji. Także w samym Tarnowie mieszkańcy licznie korzystają z wyśmienitych warunków do zjeżdżania na nartach, sankach, deskach snowboardowych i... byle czym. Wykorzystywana jest każda sprzyjająca górka w parkach, na osiedlach, obrzeżach miasta. Pewne propozycje, choć skromne, ma Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Ogloszenie

- Finansowy niedostatek nie pozwala nam na specjalne urządzanie i utrzymywanie zjazdowych tras miejskich. Tarnowianie radzą sobie sami, wybierając dogodne pagórki i ubijając śnieg - mówi Edward Rusnarczyk, dyrektor TOSiR-u. Także z zagospodarowania Góry św. Marcina musieliśmy wycofać się, pojawił się inwestor zainteresowany tym miejscem i teraz decyzja należy do władz miasta.
TOSiR proponuje i zaprasza amatorów zimowych sportów na swoje lodowisko (czynne codziennie przy ul. Wojska Polskiego) i usytuowany w pobliżu tor saneczkowy. Jak usłyszeliśmy, tor jest doglądany przez pracownika TOSiR-u, ale zachowanie ostrożności i opieka nad dziećmi są absolutnie konieczne.
Dyrektor Rusnarczyk informuje też o organizowaniu grupowych wyjazdów na narty podczas zbliżających się ferii zimowych; zainteresowani powinni kontaktować się bezpośrednio z TOSiR-em. Istnieje możliwość wypożyczenia nart, nie mają natomiast w tarnowskim ośrodku desek snowboardowych. Na ich zakup nie stać w tej chwili tarnowskiego ośrodka; jeden komplet wraz z butami to wydatek ok. 1,4 tys. złotych.
- W trakcie zimowego wypoczynku szkolnego zapraszamy dzieci do nieodpłatnego korzystania z naszego lodowiska: w godzinach 10-13.30, z wyjątkiem sobót i niedziel - zachęca E. Rusnarczyk.

Zamiast białego szaleństwa można też w zimowe dni wybrać inne oferty TOSiR-u, pod dachem. Zapraszają pływalnia przy ul. Piłsudskiego i hala sportowa przy ul. Krupniczej, ciesząca się dużą popularnością. W tym roku ma powstać tam ściana wspinaczkowa, większa od tej wybudowanej w hali "Tarnovii".
Być może w przyszłym sezonie zimowym będzie to kusząca alternatywa dla zabaw na świeżym powietrzu. (maB)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(07-01-2004) pawel :
Szkoda ze nie ma u nas w Tarnowie w okolicach gory sw. Marcina jakiegos niewielkiego wyciagu. Widzialem wiele miejsc w Polsce, nie wiele wiekszych gdzie z powodzeniem dzialaja takie wyciagi narciarskie. Moze kiedys... Bylo by milo nuczyc sie jezdzic na nartach, na miejscu..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-01-2007) :D :
jest juz otwarte to lodowisko a jesli tak to w jakich godzinach ??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947