To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Azoty sprzedane !   -   03/4/2006
Dziś Zarząd Nafty Polskiej S.A. podpisał z firmą PCC AG umowę sprzedaży pakietu 80% akcji ZAT S.A. Cena za pakiet należących do Nafty Polskiej S.A. akcji spółki została ustalona na poziomie 365.760.000 zł, co oznacza cenę za 1 akcję w wysokości 190.50 zł, a wartość pakietu inwestycyjnego wynosi ok. 500 mln zł, w ramach którego PCC AG bezwarunkowo zobowiązało się w okresie 5 lat do budowy instalacji wytwarzania polioksymetylenu, dokończenia budowy instalacji granulacji mechanicznej nawozów oraz realizacji innych inwestycji gwarantowanych opisanych w załączniku do umowy – podaje Nafta Polska S.A. w specjalnym komunikacie.

Ogloszenie
>

W przypadku Zakładów Azotowych w Tarnowie - Mościcach S.A. wzrost ceny za pakiet akcji wyniósł 8,86 % (29.760.000 zł) i około dwu i półkrotny wzrost poziomu inwestycji gwarantowanych - głosi komunikat. Podpisanie umowy sprzedaży, zgodnie z przyjętym harmonogramem , oznacza, że dobiega końca proces prywatyzacji "Azotów". Przypomnijmy, 15 % akcji nieodpłatnie przekazywane jest teraz byłym i obecnym pracownikom ZAT oraz ich spadkobiercom.
Zadowolenia z informacji, jaka nadeszła z Warszawy nie kryje Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny ZAT S.A. Ryszard Ścigała:
- Firma została dobrze przygotowana do prywatyzacji, a proces był prowadzony transparentnie, czego dowodem jest podpisanie tej umowy. Osobiście cieszy mnie bezprecedensowy wzrost wartości Firmy i uzyskanie ceny za akcje kilkakrotnie przewyższającej cenę nominalną.
Ostatnie dni upłynęły nam na intensywnym wypełnianiu kilku warunków, w tym podpisania ostatecznych porozumień licencyjnych z trzema partnerami. Tym samym zostały usunięte wszystkie kwestie, które mogłyby być spornymi.
Znajdujemy się w nowej rzeczywistości i prawdopodobnie przyjdzie nam żyć w nowych warunkach i z nowymi oczekiwaniami artykułowanymi już przez podmiot prywatny, który staje się właścicielem Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A.


Porozumienia, o których mówi Prezes Ścigała, a które otwarły drogę do podpisania umowy prywatyzacyjnej "Azotów", regulują sprawy własności technologii kaprolaktamu i politrioksanu. Porozumienie zawarto między ZAT S.A., a Zakładami Azotowymi „Puławy” S.A. oraz Instytutem Chemii Przemysłowej im. Prof. Ignacego Mościckiego Ze strony ZAT negocjacje w tej sprawie prowadził Dyrektor ds. Technicznych i Rozwoju Witold Szczypiński. Tak streszcza on sens wynegocjowanych umów: - W przypadku technologii kaprolaktamu jest nadal mowa o współwłasności ciągłej, w jednej z części technologii - z Instytutem Chemii Przemysłowej i Zakładami Azotowymi w Puławach, pozostałe elementy technologii kaprolaktamu stosowanej w ZAT S.A. są własnością ZAT S.A. Z kolei sprawa technologii politrioksanu – jest kwestią uzgadnianego jeszcze pod koniec lat 90-tych oraz w 2003 roku sposobu przejścia do stanu całkowitej własności technologii, w przypadku pojawienia się inwestora strategicznego.
Na technologiach kaprolaktamu i politrioksanu opiera się produkcja podstawowych produktów ZAT S.A.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, March 23, 2023 10:32:43
IP     : 3.236.209.138
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html