To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Młodzi filmowcy znów pod koniec maja w Tarnowie   -   05/4/2006
Jak przed rokiem, pod koniec maja do Tarnowa przybędą młodzi filmowcy z całego świata, aby wziąć udział w 24. już edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Dozwolone do 21”. Festiwal ten, sprowadzony do naszego miasta dzięki osobistym wysiłkom Tadeusza Koniarza, od lat promuje niezależne kino najmłodszych twórców. Każdego roku bierze w nim udział około 120 filmów autorów, którzy nie przekroczyli 21 roku życia. Na konkurs nadsyłano projekty m. in. z Argentyny, Iranu, USA, Gruzji, Białorusi i Łotwy. Autorzy filmów zakwalifikowanych do projekcji mogą uczestniczyć w Festiwalu na koszt organizatorów. Tematyka i gatunek filmowy są dowolne.

Ogloszenie
>

„Dozwolone do 21” jest jednym z najbardziej prestiżowych na świecie wydarzeń filmowo – edukacyjnych młodego kina nieprofesjonalnego i niezależnego. Od lat patronuje mu Światowa Unia Filmu Niezależnego UNICA, działająca pod auspicjami UNESCO. W tym roku patronat nad Festiwalem objęła także Państwowa Wyższa Szkoła Fimowa,Telewizyja i Teatralna im.L.Schillera w Łodzi.
Obok projekcji konkursowych młodzi autorzy mogą brać udział w otwartych obradach jury, dyskusjach i omówieniach prezentowanych filmów. W tym roku projekty filmowe oceniać będzie jury w składzie: Maria Malatyńska, Dagmara Drzazga, Artur Więcek „Baron” i Witold Kon, przyznając cenne nagrody rzeczowe o łącznej wartości około 20 tys. złotych.
Organizatorem 24. edycji „Dozwolone do 21” jest Pałac Młodzieży w Tarnowie z Federacją Niezależnych Twórców Filmowych przy wsparciu Ministerstwa Kultury, Ministerstwa Edukacji, władz miasta Tarnowa i prywatnych sponsorów.
Tarnów może gościć festiwal dzięki sukcesom Klubu Filmowego "Szwenk" oraz osobistym staraniom Tadeusza Koniarza, od 20 lat prowadzącego zajęcia z młodymi adeptami sztuki filmowej. Po raz pierwszy do Tarnowa festiwal zawitał w roku 1997, po zdobyciu przez AKF "Szwenk" prestiżowego Złotego Medalu Światowej Unii Filmu Niezależnego UNICA. Kolejny raz i wszystko wskazuje na to, że już na dłużej, "Dozwolone do 21" pojawił się w Tarnowie w roku ubiegłym.
Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich młodych autorów z Polski i zagranicy do udziału w tegorocznej edycji Festiwalu i nadsyłania filmów. Szczegółowe informacje : www.dozwolonedo21.art.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 03:14:58
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html