To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Drzewko za butelkę 2006”   -   05/4/2006
Trwają przygotowania do czwartej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Drzewko za butelkę”. Akcja, która z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska odbywa się w maju i czerwcu w wielu miejscowościach Polski, została zainicjowana przez Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska” w 2003 roku i dzięki zaangażowaniu polskich firm chemicznych skupionych w Programie dynamicznie rozszerza swój zasięg i efekty. W dziesiątkach szkół i przedszkoli, po raz czwarty odbędzie się konkurs na zebranie jak największej ilości plastikowych butelek „PET”, za sprzedaż których zostaną zakupione i posadzone drzewka. Zwycięzcy zabawy ekologicznej pojadą na wycieczki.

Ogloszenie
>

Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska” i firmy branży chemicznej będące realizatorami tego programu, chcą zachęcić dzieci i młodzież do aktywnego świętowania Światowego Dnia Ochrony Środowiska obchodzonego w dniu 5 czerwca. Trzy lata temu zaproponowali oni akcję łączącą walory edukacji ekologicznej, aktywności społecznej, dbałości o środowisko naturalne i o własną gminę. Ideą akcji „Drzewko za butelkę” jest rywalizacja w formie zabawy pomiędzy klasami szkolnymi i grupami przedszkolnymi w wytypowanych miejscowościach, w uzbieraniu jak największej ilości pustych butelek „PET”. Zebrane butelki trafią do powtórnego przerobu, a uzyskane dzięki temu pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sadzonek drzew. Drzewka będą uroczyście posadzone w wybranych przez dzieci miejscach w swoim otoczeniu. Grupa, która w swoim środowisku zbierze najwięcej butelek, wyjedzie w nagrodę na wycieczkę autokarową. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymają drobne upominki i dyplomy. Z tej okazji odbywa się także wiele imprez ekologicznych i edukacyjnych: pikniki, pokazowe lekcje, wizyty w zakładach chemicznych itd.
Akcja toczy się zawsze w miejscowościach, gminach i powiatach leżących w bezpośrednim sąsiedztwie firm chemicznych skupionych wokół Programu „Odpowiedzialność i Troska”, m.in. w Tarnowie i okolicach. Zakłady te są realizatorem akcji, zabezpieczają wszystkie jej skomplikowane elementy jak np. logistyka odbioru zebranych butelek, dostarczanie drzewek do sadzenia, organizowanie pikników podsumowujących akcję.
- Akcja rozwija się niezwykle dynamicznie, a jej efekty zaskakują nas z roku na rok. Zauważamy coraz więcej wymiernych efektów tego przedsięwzięcia, najważniejszym z nich jest zwrócenie uwagi na potrzebę zbierania i ponownego wykorzystania odpadów, możliwość zarabiania na tym pieniędzy i przeznaczania ich na konkretną formę ochrony środowiska naturalnego – mówi Magdalena Ozimek z Sekretariatu OiT, koordynująca akcję. Budujące jest to, że w akcję, która skierowana jest do dzieci i młodzieży, angażują się nauczyciele, rodzice, samorządowcy, szefowie firm i instytucji – po prostu dorośli. Trudno również wyobrazić sobie „wielkie zbieranie” bez pomocy mediów lokalnych, środowiskowych i ogólnopolskich. To zadziwiająco pozytywna wspólnota idei i chęci pożytecznego działania.
Tegoroczna, czwarta edycja odbędzie się pomiędzy 19 maja a 18 czerwca, ale już teraz rozpoczyna się akcja informacyjna i logistyczne przygotowanie zbiórki butelek.

Szacuje się, że w Polsce rocznie wytwarza się 130 tys. ton butelek PET.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, March 22, 2023 12:38:36
IP     : 3.238.250.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html