To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Przywracajmy nadzieję ubogim    -   06/4/2006
Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się do wiernych z prośbą, o przekazanie na jej rzecz 1 % podatku. W ubiegłym roku wpłaty pochodziły od ponad 6 tysięcy podatników, dając łącznie sumę 319.624 zł. Mniej więcej połowę tej kwoty przeznaczono na działalność Hospicjum Św. Brata Alberta oraz DPS w Dąbrowie Tarnowskiej, połowę zaś na poszerzenie bazy rehabilitacyjnej Ośrodka Opiekuńczo – Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych. W tym roku środki zebrane dzięki obfitości serca mieszkańców naszego regionu dopomogą w opiece hospicyjnej, osobom starszym i samotnym, chorym oraz dofinansują Dom dla Bezdomnych Mężczyzn w Tarnowie przy ul. Prostopadłej.

Ogloszenie
>

Caritas Diecezji Tarnowskiej – bodaj najdłużej istniejąca i przez lata ciesząca się zaufaniem społecznym organizacja pożytku publicznego, corocznie przygotowuje sprawozdania z wykorzystanych przez siebie środków. I tak z otrzymanej od podatników kwoty 319.624 zł, 158.317 zł przeznaczono na Hospicjum oraz Dom Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Hospicjum otacza opieką paliatywną osoby w terminalnym stadium życia (ponad 100 osób rocznie), zaś w DPS znajduje się 30 miejsc. Suma 147.445 zł przeznaczona została na bazę rehabilitacyjną Ośrodka w Jadownikach Mokrych – funkcjonuje tu DPS (25 dzieci), Ośrodek Wsparcia Rodzinnego (43 dzieci), Szkoła Specjalna – Podstawowa i Gimnazjum (20 dzieci), Zakład Rehabilitacji Leczniczej (około 1100 porad i 800 zabiegów rocznie). Część pieniędzy spożytkowano na turnusy rehabilitacyjne. Pozostałe 11.140 zł wydano na pomoc chorym w leczeniu i zakup lekarstw, zaś 2.722 zł pochłonęły koszty związane z organizacją i promocją akcji.

Otrzymane w tym roku środki Caritas chce przeznaczyć na: dofinansowanie działalności Domu dla Bezdomnych Mężczyzn w Tarnowie – celem jest wsparcie większej liczby bezdomnych oraz pomoc w wychodzeniu z bezdomności; pomoc osobom starszym i pozbawionym samodzielności, pielęgnowanym przez Stację Opieki Caritas w Tarnowie, przy ul. Długiej; leczenie chorych – dzieci, dorosłych i starszych (dofinansowanie kosztów leczenia i rehabilitacji, zakupu lekarstw itp.); opiekę hospicyjną nad osobami chorymi, w ostatnim stadium życia, przebywającymi w Hospicjum Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej.

Jednocześnie Caritas Diecezji Tarnowskiej składa serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy jej zaufali i przekazali już, bądź jeszcze przekażą 1 % swojego podatku. Celem dokonania wpłaty należy: wypełnić zeznanie podatkowe i w odpowiednim miejscu wpisać NIP Caritas: 873 12 11 951, wpłacić na konto Caritas (w banku lub na poczcie) kwotę równą 1% należnego podatku (lub kwotę wyższą, ale od podatku odliczamy i tak jedynie 1%), następnie złożyć w Urzędzie Skarbowym wypełnione zeznanie podatkowe. Dowód wpłaty należy zachować przez pięć lat.
Wpłata dokonywana w Poczcie Polskiej na rzecz organizacji pożytku publicznego, od dnia 1 marca wynosi tylko 1 zł.
Więcej informacji: www.caritas.diecezja.tarnow.pl

Posłuchaj wypowiedzi ks. Antoniego Mikruta, dyrektora tarnowskiego Caritasu : (((mp3)))

Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, March 22, 2023 13:15:55
IP     : 3.238.250.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html