To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Nauka dostarcza wiedzy o coraz większej ilości ... tajemnic    -   07/4/2006
Po raz siódmy już odbyło się w Tarnowie sympozjum naukowe, którego organizatorami i patronami są Biskup Tarnowski i Starosta Tarnowski. W wypełnionej, głównie ale nie tylko młodzieżą, Auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy Al. Solidarności w czwartek 6 kwietnia podczas konferencji "Umysł i religia" z odczytami wystąpili prof. Ryszard Tadeusiewicz, Kierownik Katedry Automatyki AGH, prof. Edward Nęcka z UJ, Dr hab. Stanisław Judycki z KUL oraz mgr Jacek Prusak SJ – Ignatianum. - Tematyka tego interdyscyplinarnego sympozjum oscyluje wokół poszukiwań prawdy o człowieku; prawdy, którą - jak się okazuje - podobnie pojmują zarówno nauki empiryczne, filozofia jak i teologia. To temat zawsze aktualny - mówił podczas konferencji prasowej w przerwie sympozjum ks. Biskup Wiktor Skworc.

Ogloszenie

- Zarówno ludzie nauki, jak i teologowie, wszyscy wciąż ocieramy się o tajemnicę - dodawał Biskup. Wtórował mu profesor Tadeusiewicz, który w czasie intresującego wykładu dowodził na przykład, że sztuczne sieci neuronowe, będące modelem ludzkiego intelektu, które profesor buduje i nad którymi od wielu lat pracuje, nie przybliżają nas do zrozumienia fenomenu duszy ludzkiej. Również pozostali prelegenci zgodnie twierdzili, że nauka nie jest i nigdy nie będzie w stanie udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania. Nie oznacza to, że nie warto kontynuować poszukiwań, czy próbować udzielać choćby częściowych odpowiedzi.

Posłuchaj, co o zagadnieniach poruszanych podczas konferencji mówi Biskup Tarnowski ks. dr Wiktor Skworc. Materiał dźwiękowy zawiera m.in. odpowiedź na zadane przez nas pytanie, czy warto poszukiwać naukowych "dowodów na istnienie Boga" : (((mp3)))
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, March 4, 2024 21:40:01
IP     : 44.222.218.145
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html