To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zaproszenie na grochówkę i do akademii trzeciego wieku    -   07/4/2006
Fundacja "Kromka Chleba" i Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zapraszają WSZYSTKICH, w najbliższą niedzielę 9 kwietnia o godzinie 15:00, na tradycyjną zupę - tym razem grochówkę - dzieło mistrza Wołosowskiego z restauracji "Pasaż", która serwowana będzie pod Tarnowskim Ratuszem. Obie instytucje coraz bliżej współpracują. Efektem tej współpracy będzie m.in. już w połowie roku Akademia Trzeciego Wieku, organizowana z myślą o seniorach. Fundacja i Duszpasterstwo mają wspólnie zagospodarować lokal przy pl. Kazimierza Wielkiego 5. Obok zajęć Akademii III Wieku odbywać się tu mają spotkania z osobami wychodzącymi z różnorodnych nałogów, powstanie także kawiarenka młodzieżowa.

Ogloszenie
>

Zakres działalności wspólnego ośrodka i wolontariuszy jest pomyślany tak, aby każdy, kto ma jakikolwiek problem ze swoją samotnością lub poczuciem odrzucenia znalazł u nas zawsze uśmiech i przyjazną dłoń - mówi Anna Czech, szefowa "Kromki Chleba".
Zajęcia w Akademii Trzeciego Wieku, adresowanej do starszych mieszkańców Tarnowa i okolic prowadzone będą w 4 grupach tematycznych. Pomagać tu będzie młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego "Tratwa" - dodaje jego opiekun ks. Artur Ważny. Uczniowie i studenci prowadzić mają też w tym miejscu kawiarenkę, otwartą dla wszystkich, którzy chcieliby w pożyteczny sposób spędzić wolny czas. Z kolei inni młodzi ludzie, ze wspólnoty Cenacolo, przeprowadzać będą cykliczne "kolokwia", pełniąc dyżury dla rodzin dotkniętych problemami wszelkich uzależnień - nałogami, z których oni sami starają się właśnie wychodzić.

Działalność wspólnego Ośrodka, a także działalności samej Fundacji, pomagającej osobom bezdomnym i bezbronnym, promowana będzie m.in. podczas wielkanocnego spotkania na tarnowskim Rynku, już w najbliższą, Palmową Niedzielę. Na miskę pysznej zupy i miłą rozmowę zapraszamy WSZYSTKICH bez wyjątku - mówi Anna Czech. - Spotkanie przebiegnie w podniosłej i radosnej, mam nadzieję, atmosferze obchodzonego właśnie w tym dniu XXI Światowego Dnia Młodzieży. Podobnie jak przed rokiem, Tarnowianie będą mogli wziąć udział w tym wydarzeniu razem z dwoma tysiącami młodych pielgrzymów, którzy pojawią się na tarnowskim Rynku - dodaje ks. Artur Ważny. Tegoroczne spotkanie młodzieży z całej diecezji ma upływać pod znakiem refleksji w pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II i w przygotowaniu na przybycie Ojca Św. Benedykta XVI. W czasie spotkania, odbywającego się w duchowej łączności z młodzieżą całego świata – młodzi pielgrzymi otrzymają w darze egzemplarz pierwszej encykliki Benedykta XVI „Deus caritas est”.
Świętowanie młodości Kościoła w niedzielę 9 kwietnia br. rozpocznie się o godz. 11.00 spotkaniem ewangelizacyjnym na tarnowskim Rynku i placu katedralnym. Eucharystia celebrowana będzie w Katedrze o godz. 13.15.
Natomiast początek spotkania "przy grochówce", którą ma upichcić Restauracja PASAŻ, zaplanowano na Rynku o godzinie 15:00.

Posłuchaj
- wypowiedzi Anny Czech i ks. Artura Ważnego na temat Akademii Trzeciego Wieku w Tarnowie oraz innych wspólnych przedsięwzięć fundacji "Kromka Chleba" i Duszpasterstwa Akademickiego "Tratwa" : (((mp3)))
- zaproszenia na niedzielne, wielkanocne spotkanie przy grochówce na Rynku (((mp3)))
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, March 23, 2023 11:20:32
IP     : 3.236.209.138
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html