To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
  Stadion bez projektu, ale nadal z wielkimi planami   -   07/4/2006
Przebudowa miejskiego stadionu żużlowego i wykonanie przezroczystego zadaszenia toru oraz trybun - to pomysł na uniezależnienie odbywających się tu imprez od pogody. Koncepcję przedstawiono w ubiegłym roku. Miała być sfinansowana z unijnych pieniędzy zagwarantowanych na lata 2007 - 2013. Nieoczekiwanie pojawiły się problemy...

Ogloszenie

Kilka miesięcy temu spółka projektowa Orlenu - w zamian za reklamę - zobowiązała się do opracowania planów. Wstępne zarysy, bardzo imponująco wyglądającego obiektu - zaprezentowano na konferencji prasowej. Później koncepcja została przedstawiona naukowcom z Politechniki Krakowskiej - chodziło o sprawdzenie czy będzie bezpieczna dla widzów, oglądających żużlowe pojedynki.
Kilka tygodni temu Orlen, który ma już innego właściciela, wycofał się z umowy. Nie chce reklamy i nie wykona projektów.

- Nie zrezygnujemy z naszych planów - zapewnia prezydent Tarnowa Mieczysław Bień. - Chcemy zrealizować koncepcję wielkiego i nowoczesnego stadionu żużlowego, na którym będą się odbywały poważne międzynarodowe zawody. Prezydent wyjaśnia, że w zaistniałej sytuacji zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie projektów przebudowy stadionu. One będą podstawą do przygotowania wniosków o unijne dotacje. - Myślę, że nowoczesny stadion będzie gotowy za trzy lata - uważa prezydent. Jego zdaniem teraz istotne jest, by wokół finansowania żużlowej drużyny skupić miejscowe firmy, które zapewnią jej spokojną przyszłość. Już w pomoc dla zespołu włączył się tarnowski Poldim, który chce się promować korzystając z żużlowych sukcesów, których gwarancją jest silna ekipa.
Oświetlenie i dmuchane bandy zamontowane na miejskim stadionie żużlowym w zeszłym roku to wstęp do całkowitej zmiany wyglądu tego obiektu, który rozmachem ma przypominać kielecką inwestycję. Wyremontowano też zaplecze i unowocześniono cały obiekt.(AB)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, April 22, 2024 09:42:42
IP     : 44.197.231.211
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html