To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Minister w Tovii    -   08/4/2006
Minister sportu Tomasz Lipiec przebywał wczoraj w MKS Tarnovia na zaproszenie władz tego klubu. Zbigniew Kupiec, prezes Rady Nadzorczej najstarszego klubu w mieście i regionie, nie ukrywał, że liczy na pomoc ministerstwa w obliczu rozpoczynających się właśnie przygotowań do setnej rocznicy istnienia Tarnovii (rocznica przypada w 2009 r. - przyp. red.). Minister deklarował pomoc poprzez tworzenie i wspieranie specjalnych programów adresowanych do klubów, będących w podobnej do popularnej "Tovii" sytuacji. Chwalił się przy tym dotychczasowymi staraniami swojego rządu.

Ogloszenie

- Nasz rząd, pierwszy raz od 17 lat, odwrócił niekorzystny trend w finansowaniu polskiego sportu. W tym roku wydatki na kulturę fizyczną w budżecie wzrosły do ponad 200 mln złotych. Widomym znakiem zmiany, jaka zaszła w spojrzeniu na tę problematykę, jest utworzenie osobnego resortu, którym kieruję - mówił Tomasz Lipiec.
Minister obejrzał obiekty najstarszego tarnowskiego klubu, rozmawiał z działaczami, dowiadując się m.in., że klub nie dostał w ubiegłym roku ani grosza z Krajowej Federacji Sportu Młodzieżowego, mimo międzynarodowych sukcesów młodych zawodników we wspinaczce sportowej. Tomasz Lipiec uczestniczył też na miejscu w rozstrzygnięciu piłkarskiego plebiscytu tygodnika TEMI, po którym krótko rozmawiał także z trenerami i zawodnikami nie tylko Tarnovii, ale też Okocimskiego Brzesko i Wisłoki Dębica.
Na spotkanie w klubie, który - przypomnijmy - mieni się nadal "Miejskim Klubem Sportowym" nie zaproszono Prezydenta Tarnowa. Był za to wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Henryk Słomka - Narożański.

Posłuchaj obszernych fragmentów wypowiedzi ministra Lipca podczas zaimprowizowanej konferencji prasowej (((mp3)))
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, March 23, 2023 11:27:39
IP     : 3.236.209.138
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html