To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   "Ich lepsze jutro"   -   09/4/2006
W poniedziałek wielkanocny, 17 kwietnia TVP 2 wyemituje specjalny odcinek „Familiady”, w nagraniu którego wzięli udział rodzice, terapeuci i kandydaci na uczestników powstającego w Tarnowie Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. Dochód z programu przeznaczony jest na działalność tarnowskiego stowarzyszenia „Ich lepsze jutro”.

Ogloszenie

W studiu telewizyjnym w Warszawie spotkały się dwie drużyny: Radiowców i Dubbingowców. Naprzeciw siebie stanęli m.in.: Zygmunt Chajzer, Kuba Strzyczkowski, Wojciech Jagielski, Hirek Wrona, Miriam Aleksandrowicz, Ewa Złotowska, Piotr Gąsowski i Mateusz Damięcki. Teleturniej, jak zawsze, poprowadził Karol Strasburger.
Stowarzyszenie „Ich lepsze jutro” otrzymało czek na sumę ponad 16 tysięcy złotych oraz warte znacznie więcej dary rzeczowe. Dzięki temu stowarzyszenie będzie mogło uruchomić Warsztaty Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, fizycznie i psychicznie; odpowiedni wniosek złożony został w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tarnowie.
W warsztatach, których celem jest przede wszystkim nabycie umiejętności niezbędnych do podjęcia aktywności zawodowej, weźmie udział 36 osób. Rehabilitacja prowadzona będzie w sześciu pracowniach – gospodarstwa domowego, drewna i metalu, rękodzieła artystycznego, komputerowo – internetowej, podtrzymywania umiejętności edukacyjnych oraz w pracowni rehabilitacji fizycznej. Dzięki stawianym podczas zajęć zadaniom, wyrabiana będzie odpowiedzialność za powierzony materiał i narzędzia, cierpliwość, umiejętność zaplanowania wykonywanej pracy, rozłożenie sił i doprowadzenie jej do końca. Przygotowany został także gabinet logopedyczny i gabinet psychologiczny oraz służąca relaksacji „sala wyciszeń”, wymalowana na zielony kolor, wyłożona materacami z dużą ilością kolorowych poduszek. W sali znajdować się będzie radiomagnetofon z odtwarzaczem CD wykorzystywany do prowadzenia zajęć relaksacji oraz nawilżacz powietrza wykorzystywany do aromatoterapii. W Warsztacie ma również zostać powołany Samorząd Uczestników, który da im poczucie współdecydowania o swoim losie i współkierowania miejscem, w którym będą oni spędzać siedem godzin swojego życia.
Posłuchaj wypowiedzi członków stowarzyszenia „Ich lepsze jutro” (((mp3)))

MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, May 18, 2024 07:35:39
IP     : 3.230.154.90
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html