To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Licytuj PiSankę marzeń !   -   10/4/2006
W środę 12 kwietnia 2006 roku o godz. 17.00 w Sali Lustrzanej przy ul. Wałowej 10 w Tarnowie przeprowadzona zostanie aukcja pisanek wykonanych własnoręcznie różnymi technikami przez dzieci z Domu Małego Dziecka nr 2 w Tarnowie. Kwota uzyskana z licytacji zasili konto tej instytucji. W przeprowadzeniu aukcji pomaga Klub Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowie, który zaprasza do licytacji wszystkich, którzy chcieliby wspomóc tę inicjatywę.

Ogloszenie
>

Do licytacji przeznaczonych będzie ponad 50 pisanek. Cena wywoławcza każdej z nich to 10 zł. Dodatkowo przeprowadzona zostanie licytacja pisanki wykonanej z wydmuszki strusiego jaja, której autorem jest Minister Sportu i znakomity polski chodziarz – Tomasz Lipiec. Jej cena wywoławcza to 50 zł. Całkowity dochód z aukcji przeznaczony zostanie na potrzeby Domu Dziecka nr 2 w Tarnowie. Aktualnie Dyrekcja placówki zbiera fundusze na stworzenie sali rehabilitacyjnej dla dzieci. Potrzeba zakupić kształtki rehabilitacyjne, suchy basen, piłki itp., a ich ceny znacznie przekraczają budżet Domu Dziecka.

Dom Dziecka Nr 2 jest placówką socjalizacyjną przeznaczoną dla 30 dzieci w wieku od urodzenia do 13 roku życia. Jeśli dziecko nie zostanie adoptowane to zostaje w placówce do 18 roku życia. Placówka spełnia podstawowe funkcje rodziny, zapewnia opiekę i wychowanie dzieciom trwale lub okresowo pozbawionym rodziny, w ramach określonego indywidualnego planu pracy z dzieckiem. Jego celem jest likwidacja przyczyn kryzysu, skuteczne wzmocnienie dziecka w jego rozwoju fizycznym, psychicznym poprzez zaspokojenie wszelkich jego potrzeb stosownie do wieku.
Dom Dziecka Nr 2 w pełni zaspokaja potrzeby wychowanków. Zadania określone w standardach realizowane są przy współpracy z rodzinami biologicznymi, ośrodkami pomocy społecznej, powiatowymi centrami pomocy rodzinie, sądami, policją, szpitalami, ośrodkiem adopcyjno-opiekuńczym. W celu utrzymania jakości  świadczonych usług oraz stałego podwyższania  ich poziomu Dom  Dziecka korzysta z pomocy sponsorów. Dzięki ich zaangażowaniu placówka systematycznie dokonuje wielu napraw, remontów, oraz zakupu pomocy dydaktycznych,    zabawek i sprzętu wspomagającego rozwój dzieci. Nadrzędnym celem placówki jest jednak powrót wychowanków do rodzinnych form opieki. Stąd intensywne działania w kierunku przywrócenia dziecka do rodziny naturalnej oraz rodzin zastępczych i adopcyjnych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, March 23, 2023 10:13:58
IP     : 3.236.209.138
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html