To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jaworowe skrzypki - premiera i konkurs   -   10/4/2006
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Tarnowski Teatr przygotował w ramach działającego od niedawna „Pogotowia Baśniowego”, nową premierę dla swoich najmłodszych widzów. Rzecz miała miejsce 8 kwietnia o godzinie 16 na małej scenie teatru. Jako, że w tym roku obchodzimy 100. rocznicę przyznania Henrykowi Sienkiewiczowi literackiej Nagrody Nobla sięgnięto po jedną z najpoczytniejszych nowel tego autora, a mianowicie „Janka Muzykanta”.

Ogloszenie
>

Adaptacji tekstu dokonał Antoni Mleczko, który skomponował również do swojego spektaklu muzykę i napisał teksty piosenek. Jest to polska prapremiera tego utworu utrzymanego w konwencji lalkowo – aktorskiej. Znana historia niespełnionego marzenia zakochanego w muzyce wrażliwego wiejskiego chłopca opowiadana jest współczesnemu równolatkowi Janka Muzykanta przez jego dziadka. Ten ciekawy zabieg inscenizacyjny reżysera spektaklu Bogusława Fronia, udał się w dużej mierze dzięki bardzo prostej, ze smakiem wystylizowanej scenografii Janusza Pokrywki, autora także kostiumów i projektów lalek, który dodatkowo wprowadził na scenę autentyczne rzeźby ludowego artysty z Sędziszowa Kazimierza Czapki.(RZ)
Więcej na temat premiery w "Solskim" przeczytasz i zobaczysz, zaglądając na stronę www.tarnowska.jak.pl

Tymczasem Tarnowski Teatr ogłosił konkurs dla najmłodszych widzów na nowe dokończenie "Janka Muzykanta". Organizatorzy oczekują na teksty opisujące własne zakończenie lektury. Tekst powinien mieścić się na maksymalnie dwóch stronach kartki maszynopisu. Jury konkursu w swojej ocenie będzie brało pod uwagę pomysłowość, oryginalność i talent autorów. Teksty należy nadsyłać na adres Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego, 33-100 Tarnów, ul. Mickiewicza 4, do dnia 29 maja 2006 roku. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas Dni Tarnowa. W dniu 3 czerwca o 16.00, po spektaklu "Janka Muzykanta" - w Bastei przy schodach prowadzących od ul. Wałowej. Organizatorzy zapewniają nagrody rzeczowe, bezpłatne karnety do teatru i publikacje nagrodzonych utworów w Tygodniku TEMI oraz na stronach internetowych teatru.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 07:51:21
IP     : 52.90.49.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html