To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Droższy Dunajec...   -   07/1/2004
Podwyżkę cen wody i ścieków planują Tarnowskie Wodociągi. Weszłaby w życie od 1 marca a nowe, wyższe ceny, obowiązywałyby do końca lutego przyszłego roku. Obecnie za każdy metr sześc. wody dostarczanej do mieszkań tarnowianie płacą 1,87 zł, a za każdy metr sześc. ścieków odprowadzanych z mieszkań - 2,99.

Ogloszenie

Według propozycji TW, które mają trafić na najbliższą sesję Rady Miejskiej Tarnowa, 15 stycznia, te stawki mają wzrosnąć odpowiednio: woda - o siedem procent, ścieki o 13. Za każdy metr sześc. wody dostarczanej do mieszkań będziemy musieli więc płacić 2,01 zł, a za każdy metr sześc. ścieków - 3,43.

Jak tłumaczą szefowie Tarnowskich Wodociągów, propozycje nowych cen obliczono na podstawie danych z 12 miesięcy poprzedzających wprowadzenie podwyżki. Przy obliczaniu cen wzięto jednak pod uwagę fakt przekazania w ubiegłym roku Tarnowskim Wodociągom, przez samorządy lokalne, infrastruktury wodno-kanalizacyjnej o wartości ponad 29 mln zł. Był to warunek uzyskania pieniędzy z funduszu pomocowego ISPA na realizację programu "Czysty Dunajec", ale przejęcie tak dużej ilości sieci wodno-kanalizacyjnej wymagać będzie od TW dość znacznych pieniędzy, m.in. na pokrycie kosztów amortyzacji urządzeń. Przejęcie majątku wodno-kanalizacyjnego od samorządów zwiększa w sumie koszty działalności Tarnowskich Wodociągów o blisko dwa miliony zł w ciągu roku.
Planowana przez TW podwyżka dotknie także mieszkańców podtarnowskich gmin, do których wodna spółka dostarcza wodę i odprowadza ścieki. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 1)Dodaj komentarz
(07-01-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Po raz drugi, po informacji o prawdziwych kosztach przyjemnosci kulturalnych, Dziennik Polski przychodzi z niezwykle ciekawą wiadomoscią. Jak pamietamy, najwiekszym naszym szczesciem ma byc deszcz euro jaki na nas spusci UE po 1 MAJA, w tym kasa na kanalizacje. To piekna wiadomosc, oczywiscie jesliby zapomniec o tym, ze jak napisala dzisiejsza "Rzeczpospolita" do UE bedziemy [z prawdopodobienstwem graniczacym z pewnoscia - a wlasciwie na 100%] dopłacac. Jedna z form doplacania jest skladka. Miasto Tarnowi i jego mieszkancy mają sobie cos z tej skladki odebrac w formie dwudziestu kilku milionow euro przez pare lat. Taka jest obietnica UE. Ale nasze skladki do UE (11 mld zlotych) to nie wszystko. W tym roku jak czytamy: 7 i 13% podwyzki cen wody i kanalizacji... Utrzymywanie tego tempa przez kolejne 3 lata da podwyzke cen odprowadzania sciekow o 63%! Kanały [ i inne rzeczy ] będą może i unijne, tylko niektórzy będą jeść co dwa dni... - zwłaszcza (co też było jasne) że i ceny jedzenia wzrosną i to niemało. Wielu z nas dało się nabrać na unijną propagandę... Szkoda ze p.Kwaśniewski nie zdobył się raz na odrobinę prawdy i nie wziął przykladu z pana prezydenta Czech, który powiedzial w orędziu noworocznym: , "w dniu wejścia do Unii Europejskiej w sposób formalny skończy się suwerenność Republiki Czeskiej". I dodał: "nie oczekujmy, że od 1 maja, ktoś z zewnątrz będzie się o nas starał. Nie będzie. Nadal - własnymi siłami - będziemy się o siebie musieli starać sami."

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl