Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  "Samorządni i gospodarni" - kolejny start wyborczy    -   13/4/2006
Kolejny komitet- koalicja rusza do wyborów samorządowych w regionie. Wczoraj w siedzibie Izby Rzemieślniczej w Tarnowie oficjalnie zainaugurowano kampanię bloku wyborczego "Samorządni i gospodarni", w skład którego weszło już blisko 20 organizacji samorządu gospodarczego i zawodowego, stowarzyszeń i innych organizacji społecznych a także lokalne struktury takich partii politycznych jak Unia Pracy i SDPL. Nic więc dziwnego, że program wyborczy bloku jest na razie listą 10 uniwersalnych postulatów, aktualnych zarówno dziś jak i przed czterema i ośmioma laty ale też zapewne aktualnych w dużym stopniu za 4 lata ...

Ogloszenie

Na liście sygnatariuszy bloku "Samorządni i gospodarni" znalazły się : Związek Nauczycielstwa Polskiego, Izba Rzemieślnicza i Cech Rzemiosł Różnych w Tarnowie, Unia Pracy, SDPL, KPEiR, Małopolski Sejmik Chłopów Polskich, Zarząd Okręgu PZE i Rencistów, Polski Związek Niewidomych, Polski Związek Głuchych, Fundacja Pomocy "Dar Serca", Instytut Pomocy Młodzieży, Stowarzyszenie "Na skrzydłach po drabinie", Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych, Stowarzyszenie "Jedność", Bractwo Kurkowe w Tarnowie, Okręgowa Organizacja Łowiecka oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportu i Rekreacji Gminy Radłów.
Podczas wczorajszej konferencji prasowej gospodarz spotkania prezes Franciszek Uszko deklarował, że dotychczasowa liczba sygnatariuszy jeszcze wzrośnie. Wymieniał m.in. Izbę Przemysłowo-Handlową.
Blok zamierza wystawić kandydatów na wszystkich szczeblach wyborów samorządowych, gminnych, powiatowych i wojewódzkich. - Nie wystawiamy jedynie kandydata na prezydenta Tarnowa, na pewno jednak kogoś wesprzemy, choć jeszcze nie wiemy kogo - mówił jeden z liderów bloku, były Senator i przewodniczący Małopolskiego Sejmiku Chłopów - Józef Sztorc.
Zdaniem Sztorca blok jest odpowiedzią m.in. na brak możliwości głośnego i słyszalnego artykułowania swoich potrzeb przez lokalne organizacje pozarządowe, jak np. Polski Związek Głuchych czy Niewidomych. - Ci ludzie traktowani są jak piąte koło u wozu - dodawał były senator.
- W naszym bloku liczą się ludzie ich umiejętności a nie polityczne etykietki, czy sztandary - deklarowali inni sygnatariusze, dodając, że blok jest ponadpartyjny> - Nie patrzymy czy ktoś jest zielony, czy czerwony i w ogóle nas nie interesuje jakie kto ma poglądy polityczne - mówili.

Mimo, że program "SiG" obejmuje 10 równorzędnych postulatów z tego, co mówili wczoraj sygnatariusze bloku wyłoniła się nieco krótsza lista priorytetów. Zebrani mówili o podupadłym sporcie, szczególnie sporcie wiejskim, o braku zajęcia i oferty dla młodych ludzi, którzy zagospodarowują sobie wolny czas "pijąc, chuliganiąc i się narkotyzując". Tymczasem - jak podkreślał Józef Sztorc - roczny koszt leczenia jednego narkomana jest większy niż koszt utrzymania średniego klubu sportowego. Wśród postulatów zgłaszanych przez "SiG" jest też m.in. zrównoważony rozwój gospodarczy i społeczny całego regionu, ze szczególnym uwzględnieniem pracy na rzecz rejonów upośledzonych i działań na rzecz - w pierwszym rzędzie - zapewnienia pracy młodzieży wiejskiej i młodzieży z małych miast. "SiG" postuluje również stworzenie profesjonalnej i odpowiedzialnej administracji, zapewnienie wszystkim mieszkańcom Małopolski równego dostępu do usług medycznych, pomocy społecznej, nauki i oświaty. Pilnej rewizji wymaga sprawa realizacji inwestycji drogowych, kolejowych i całej infrastruktuty z tym związanej - czytamy też w otrzymanym na konferencji programie.

Posłuchaj fragmentów wypowiedzi sygnatariuszy Bloku podczas wczorajszej konferencji prasowej : (((mp3)))- cz. 1
a także m.in. odpowiedzi na pytanie zadane obecnemu w trakcie konferencji radnemu Tarnowa Markowi Soinowi (Unia Pracy) dotyczące startu lokalnych struktur partii lewicowych w bloku "Samorządni i gospodarni". Prawdopodobnie start UP i SDPL w ramach bloku "SiG" nie będzie dotyczył wszystkich szczebli samorządu terytorialnego. Posłuchaj dlaczego : (((mp3)))- cz. 2
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 38)Dodaj komentarz
(13-04-2006) Kosmos :
Jak to nie interesuje was jakie kto ma poglądy polityczne. Ludzie !!! A może ktoś jest komunistą. I co wtedy?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2006) APEL :
Wzywam wszystkich nielewackich członków Bractwa Kurkowego o natychmiastowe usunięcie osób ktore doprowadziły do shańbienia Bractwa kolaboracją przedwyborczą z CZERWONYMI. Do tego samego wzywam wszystkich myślących członków Izby Rzemieślniczej i Cechu Rzemiosł Różnych w Tarnowie. Zwracam się do IPN Małopolska o wydanie opinii na temat władz w/w organizacji i ich współpracy z UB/SB w latach 1944-1989 a także ich członkostwa w organizacji p.n. PZPR będącej delegaturą Moskwy na kraj.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2006) fotoplastykon :
Czy pierwszy z prawej (na zdjęciu) nie byłdługoletnim członkiem partii komunistycznej w okresie PRL?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2006) APEL c.d. :
Podczas wczorajszej konferencji prasowej gospodarz spotkania prezes Franciszek Uszko deklarował, że dotychczasowa liczba sygnatariuszy jeszcze wzrośnie. Wymieniał m.in. Izbę Przemysłowo-Handlową. IPH do IPN! To pewno będą dopiero kwiatki...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2006) semenko :
Najpierw była Polska Zjednoczona Partia Robotnicza - organizacja, która zniewoliła polski naród i mordowała naszych patriotów. Potem za moskiewskie pieniądze powstała Socjaldemokracja Rzeczypospolitej Polskiej, czyli "komuchy" wykonały maskujące przefarbowanie. Następnie, coby młodsi coraz mniej kapowali skąd oni są, komuchy założyły SDRP, a ostatnio upozorowali jakiś podział na dwie, rzekomo rywalizujące ugrupowania. Natomiast teraz w Tarnowie, nasi lokalni czerwoni założyli komitet "Samorządni i gospodarczy". Te ciągłe zmiany nazwy, to takie uciekanie "komuszków" od przeszłości, od odpowiedzialności za popełnione czyny, za niezwrócone pieniądze, to także kolejna próba przejęcia władzy, tym razem w samorządzie. Kiedy wreszcie ktoś wbije w piersi temu czerwonemu wampirowi osikowy kołek i nareszcie pogrzebie polityczne ambicje pogrobowców Stalina, Bieruta, Breżniewa i Polpota i innych komunistycznych zbrodniarzy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2006) semenko :
Pardon, zamiast SDRP powinno być SLD

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2006) Obserwator :
Ja oprócz samych "Dziadków" na tym zdjeciu nikogo więcej nie widzę. Chyba trochę za starzy na rządzenie w samorządzach. Mam oczywiście szacunek dla ich doświadczenia, ale oni nic nowego nie wniosą oprócz starych układów. Wydaje mi się, że oni powinni się wnukami zająć i dać sznsę trochę młodszym.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2006) keris :
No patrzce ludziska, kogo tam widac...ludzi z tzw. przeszłością szukajacych dorobienia do emerytury...PARANOJA!!! Panowie dajcie działac młodym, wykształconym a nie po zawodówce jak Samoobrona w rządzie Pisowskich Braci. No tak tak PZPR nadal zyje...ale ze Pan były Senator też tam jest...to wsytd...tego komentował nie bede, szkoda słów...;/

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2006) Karol :
Jaka piekna koalicja. Co tam robią pewneorganizacje, to nie wiem? Pewnie spłacają dług wdzięczności za finansowanie imprez .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2006) Philipines :
Pana w różowym krawaciku wywalono już z Poczty gdzie był z nadania SLD? Czy w końcu nie możemy pozbyć się z tarnowskiego podrówka pogróboców PZPR poukrywanych w różnych organizacjach. Na szczęście wypisali nam tych, co do których należy pamiętać - śmierdzi układami z komuną na odległość: Związek Nauczycielstwa Polskiego, Izba Rzemieślnicza i Cech Rzemiosł Różnych w Tarnowie, Unia Pracy, SDPL, KPEiR, Małopolski Sejmik Chłopów Polskich, Zarząd Okręgu PZE i Rencistów, Polski Związek Niewidomych, Polski Związek Głuchych, Fundacja Pomocy "Dar Serca", Instytut Pomocy Młodzieży, Stowarzyszenie "Na skrzydłach po drabinie", Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych, Stowarzyszenie "Jedność", Bractwo Kurkowe w Tarnowie, Okręgowa Organizacja Łowiecka oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportu i Rekreacji Gminy Radłów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2006) Goldi :
Wykorzystywanie głuchych i niewidomych do napełniania własnej kasy to już hańbiące. Polityczni bankruci z UP i SdPL nie mają zahamowań.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2006) Oświadczenie: :
W ogóle nas nie interesuje jakie kto ma poglądy polityczne byleśmy się załapali do koryta z publiczną kasą. Tak więc głosuja ta nas, a my postawimy każdej remizie po skrzynce wódki a innym też krzywda nie będzie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2006) MkG :
Dziwne. Do Bractwa należy obecny Zarząd Miasta i wielu biznesmenów, mający swoje stoarzyszenie Nasz Dom Tarnów. Mam wrazenie, ze Prezes Bractwa wyszedł przed szereg. Może Bractwo powinno się określić czy chce zajmować się polityką, czy tylko szpanować i szczelać z "gwinta".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2006) MkG :
strzelac

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2006) Wałki :
Do Storca: a ile nas kosztuje roczne dotowanie firm o pseudonimie Z.P.Ch.? I dlaczego mamy napychać kabzę jakiegoś facia z Woli Rzędzińskiej?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2006) F.A.Q. :
Bractwo załatwiło swoim pałacyk w Parku. Może Sasak się wypowie co ma wspólnego bractwo z tym towarzystem - prócz wspólnej wódki i wspólnych interesików ponad podziałami partyjnymi?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2006) Biuletyn Zamówień Publicznych :
Gospodarni.... bez układów via SLD/PSL obydwa tuzy tej konferencji byłyby mniej gospodarne w swoich zacnych firmach...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2006) Ale fajnie :
Ta zbieranina dostanie takie baty w wyborach, że im się odechce wskrzeszać postpeerelowskich polityko-biznesmenow. Powodzenia chłopaki, hahaha

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2006) igor :
Panie Sztorc- bzdury pan plecie jeśli idzie o Związki :Głuchych czy Niewidomych. Tak artukułowane są ich potrzeby, jak je sami artykułują. Nie można za nich mowić o ich potrzebach, jak władze związków potrzeb ludzi, będących w ich strukturach nie widzą a tylko swoje indywudualne potrzeby. Jacy oni samorządni i gospodarni - śmieszne to wszystko. Wszak chodzi o głosy w wyborach. Już widać jak co niektórzy od Głuchych, Nauczycieli, Niewidomych, Emerytów i tych partii przegranych na stołki radnych się szykują.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2006) ewka :
zbieranina, zbieraniną ale są tam też i ucziwi, tylko po co się tam zaplątali. Może przez przypadek ? oni do rad startować nie będą. A każda miałkość i głupota rodzi tylko zło. Dlatego popierają PIS.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2006) kolo :
Franek coś ty chłopie narobił? Czyś ty zbaraniał? Matko ..co to ma być? Emerytowani Działacze Polskiego Związku Unihokeja?No i co tam robi bractwo kurkowe, he?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2006) kolo :
Wśród postulatów zgłaszanych przez "SiG" jest też m.in. zrównoważony rozwój gospodarczy i społeczny całego regionu, ze szczególnym uwzględnieniem pracy na rzecz rejonów upośledzonych i działań na rzecz - w pierwszym rzędzie - zapewnienia pracy młodzieży wiejskiej i młodzieży z małych miast. "SiG" - kawałek tyleż długi co przyciężkawy i niewiele mówiący jak cały komitet. Właśnie ta wizja, konkretna i prężna mnie przekonała. Przekonała do tego żeby nigdy w życiu na Was nie głosować

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2006) ipis :
jak widzę tam gości jak Sztorc to już wróże temu powodzenie że ha ha....a propos uwarzajcie na darowizny.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2006) Weredyk :
Brakuje jeszcze w tych organizacjach "Kromki Chleba" i Towarzystwa Przyjaciół Goracej Rzodkiewki...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2006) wyborca :
PSOIN zUP rzadzi w TARNOWIE od 3 ,5 roku zPO NASZDOM i teraz ucieka z tonacego STATKU Imysli ze WYBORCY maja krotka PAMIEC na sesjach zabral 1raz glos gratuluje zobaczymy jak teraz bedzie GLOSOWAL NA Sesji KWIETNIOWEJ czy dalej bedzie w koalicji z PO iSLD

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2006) zyczliwy :
OJ Josefie weź ty sie za robote prawdziwa a nie wysluguj sie innymi, i radze - ręce precz od głuchych, niewidomych i kalek! Żenada!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2006) mi8lka :
sami pijaczki....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2006) Balthazar :
Boże, chroń Polskę od Józefa Sztorca i jego towarzyszy...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2006) Lustracja i dekomunizacja i po SiG :
Ten w różowym krawaciku nie stracił fuchy. Był w Okręgu Poczty w Krakowie a jest w RUP Tarnów. Jak widać PiS taki niby antykomunistyczny a w państwowej firmie toleruje komunistyczne kadry jak gdyby nigdy nic. Czy to prawda że UP zasiliła PiS w regionie tarnowskim? Co na to władze centralne PiS. Dlaczego udają że sprawy nie ma?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2006) Anty :
Jak spojrzałem na to zdjęcie to wydawało mi się, że to jest jakiś zjazd "emerytów i rencistów" :):) Nie pomyślałem, że ci ludzie chcą i mogą jeszcze coś zmienić! Chyba ich trochę poniosło :) Panowie, zastanówcie się co wy naprawdę chcecie zrobić - czy dbać o interes regionu, czy swój własny!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2006) antyZUS :
Sprawa wygląda tak: budżet o okolice to jakieś 300 mln. Z tego można pomacherować przy około 80 mln. Do tego jest do obsady co najmniej kikladziesiąt stołków kierowniczych nie licząc szefów spółek i spółeczek. No i jakieś kilkaset posad gdzie da się upchnąć żonę, córkę, siostrę, brata. Czasy są podle. SLD nie rządzi, PZPRia ma kłopot więc jakaś fuszka choby w mieście się przyda. Jeśli PiS nie zrobi porządku z obonikami tego typu w spółkach Skarbu Państwa (a nie chce zrobić) to będzie jak jest. Pozostaje nam- wyborcom pokazać tym cwaniakom gdzie ich miejsce.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2006) eSeLDe :
eSeLDe wam mówi że to tylko zasłona dymna i że na wybory pójdziemy wszyscy razem - cała czerwona zgraja by ugrać dla siebie wpływ na kasę. I uwierzcie że po raz kolejny was załatwimy naiwniacy z kartkami wyborczymi w rękach. Lenin wiecznie żywy a kasa cała dla nas-mas.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-04-2006) Boże! :
Fuj!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-04-2006) Ajdontgiwefak :
Ajdontker.Wszyscypolitycytobru dneświnie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-04-2006) Kuba Kwaśny www.sld.org.pl :
Widzę, że wielu ludzi dało upust swojej nienawiści i chęci dokopania wszystkim co mają inne poglądy. Hmmm Żeby odmawiać komuś prawa do własnych przekonań i poglądów politycznych. A niektóre tutaj komentarze wprost są niedorzeczne. No ale cóż takich mają autorów. Więc może trochę faktów. Bo za często pojawia sie w komentarzach nazwa Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Otóż jakby ktoś z Was przeczytał dokładnie to się zaraz zorientuje, że w owym "tworze" o nazwie SiG NIE MA SLD!!!! Sojusz w mieście Tarnowie wraz z miejską organizacją SDPL, Unii Pracy, Oraz Międzypowiatowym Oddziałem OPZZ byduję własną koalicję wyborczą. I tak pochopnie nie łączylbym poczynań Pana Sztorca z SLD. To chyba tyle. Prosiłbym trzymać się faktów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2006) jo :
Panie kwaśny, proszę zwrócic uwagę, że w przypadku, gdyby SLD lub FMSD było w SiG to odruch wymiotby byłby już niedopowstrzymania!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2006) ciesielczyk :
na temat odpowiedzialności niektóry sygantariuszy tego porozumienia za katastrofę gospodarczą Tarnowa przeczytasz na stronie "www.uczciwosc.org.pl" gdzie jest także nasz program wyborczy ciesielczyk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-06-2006) MirosławBregin(MłodziSocjalisci) :mirbre@wp.pl 
Coś bardzo ucichło o porpzumieniu SiG ostatnio czyzby już sie wszystko posypało ? Rozumiem obiekcje forumowiczów co do działaczy lewicy postpezetpeerowskiej. Dzis lewica prawdziwa broniąca ludzi pracy to Polska Partia Pracy i Młodzi Socjaliści. Bez PZPRowskiej przeszłości, bez układów z biznesem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947