To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  "Samorządni i gospodarni" - kolejny start wyborczy    -   13/4/2006
Kolejny komitet- koalicja rusza do wyborów samorządowych w regionie. Wczoraj w siedzibie Izby Rzemieślniczej w Tarnowie oficjalnie zainaugurowano kampanię bloku wyborczego "Samorządni i gospodarni", w skład którego weszło już blisko 20 organizacji samorządu gospodarczego i zawodowego, stowarzyszeń i innych organizacji społecznych a także lokalne struktury takich partii politycznych jak Unia Pracy i SDPL. Nic więc dziwnego, że program wyborczy bloku jest na razie listą 10 uniwersalnych postulatów, aktualnych zarówno dziś jak i przed czterema i ośmioma laty ale też zapewne aktualnych w dużym stopniu za 4 lata ...

Ogloszenie

Na liście sygnatariuszy bloku "Samorządni i gospodarni" znalazły się : Związek Nauczycielstwa Polskiego, Izba Rzemieślnicza i Cech Rzemiosł Różnych w Tarnowie, Unia Pracy, SDPL, KPEiR, Małopolski Sejmik Chłopów Polskich, Zarząd Okręgu PZE i Rencistów, Polski Związek Niewidomych, Polski Związek Głuchych, Fundacja Pomocy "Dar Serca", Instytut Pomocy Młodzieży, Stowarzyszenie "Na skrzydłach po drabinie", Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych, Stowarzyszenie "Jedność", Bractwo Kurkowe w Tarnowie, Okręgowa Organizacja Łowiecka oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sportu i Rekreacji Gminy Radłów.
Podczas wczorajszej konferencji prasowej gospodarz spotkania prezes Franciszek Uszko deklarował, że dotychczasowa liczba sygnatariuszy jeszcze wzrośnie. Wymieniał m.in. Izbę Przemysłowo-Handlową.
Blok zamierza wystawić kandydatów na wszystkich szczeblach wyborów samorządowych, gminnych, powiatowych i wojewódzkich. - Nie wystawiamy jedynie kandydata na prezydenta Tarnowa, na pewno jednak kogoś wesprzemy, choć jeszcze nie wiemy kogo - mówił jeden z liderów bloku, były Senator i przewodniczący Małopolskiego Sejmiku Chłopów - Józef Sztorc.
Zdaniem Sztorca blok jest odpowiedzią m.in. na brak możliwości głośnego i słyszalnego artykułowania swoich potrzeb przez lokalne organizacje pozarządowe, jak np. Polski Związek Głuchych czy Niewidomych. - Ci ludzie traktowani są jak piąte koło u wozu - dodawał były senator.
- W naszym bloku liczą się ludzie ich umiejętności a nie polityczne etykietki, czy sztandary - deklarowali inni sygnatariusze, dodając, że blok jest ponadpartyjny> - Nie patrzymy czy ktoś jest zielony, czy czerwony i w ogóle nas nie interesuje jakie kto ma poglądy polityczne - mówili.

Mimo, że program "SiG" obejmuje 10 równorzędnych postulatów z tego, co mówili wczoraj sygnatariusze bloku wyłoniła się nieco krótsza lista priorytetów. Zebrani mówili o podupadłym sporcie, szczególnie sporcie wiejskim, o braku zajęcia i oferty dla młodych ludzi, którzy zagospodarowują sobie wolny czas "pijąc, chuliganiąc i się narkotyzując". Tymczasem - jak podkreślał Józef Sztorc - roczny koszt leczenia jednego narkomana jest większy niż koszt utrzymania średniego klubu sportowego. Wśród postulatów zgłaszanych przez "SiG" jest też m.in. zrównoważony rozwój gospodarczy i społeczny całego regionu, ze szczególnym uwzględnieniem pracy na rzecz rejonów upośledzonych i działań na rzecz - w pierwszym rzędzie - zapewnienia pracy młodzieży wiejskiej i młodzieży z małych miast. "SiG" postuluje również stworzenie profesjonalnej i odpowiedzialnej administracji, zapewnienie wszystkim mieszkańcom Małopolski równego dostępu do usług medycznych, pomocy społecznej, nauki i oświaty. Pilnej rewizji wymaga sprawa realizacji inwestycji drogowych, kolejowych i całej infrastruktuty z tym związanej - czytamy też w otrzymanym na konferencji programie.

Posłuchaj fragmentów wypowiedzi sygnatariuszy Bloku podczas wczorajszej konferencji prasowej : (((mp3)))- cz. 1
a także m.in. odpowiedzi na pytanie zadane obecnemu w trakcie konferencji radnemu Tarnowa Markowi Soinowi (Unia Pracy) dotyczące startu lokalnych struktur partii lewicowych w bloku "Samorządni i gospodarni". Prawdopodobnie start UP i SDPL w ramach bloku "SiG" nie będzie dotyczył wszystkich szczebli samorządu terytorialnego. Posłuchaj dlaczego : (((mp3)))- cz. 2
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, March 22, 2023 12:58:40
IP     : 3.238.250.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html