To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: TGN
  
   120 tysięcy świec Caritas   -   07/1/2004
Podczas Świąt Bożego Narodzenia w wielu rodzinach paliła się na stole świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Chociaż Święta minęły świeca ta, w jakimś sensie, płonie nadal. To dzięki ofiarom złożonym podczas Akcji, Caritas Diecezji Tarnowskiej i jej Parafialne Oddziały będą mogły teraz realizować wiele projektów pomocy dzieciom z najuboższych rodzin.

Ogloszenie

W diecezji tarnowskiej udało się rozprowadzić 120 000 świec. Większość zebranych środków trafiła do centrali Caritas Diecezji Tarnowskiej, pewna część pozostała w parafiach, zaś 10 gr. od każdej świecy przekazano do Caritas Polska na zagraniczne projekty pomocy dzieciom. Uzyskane fundusze diecezjalna Caritas przeznaczy w tym roku na następujące przedsięwzięcia: dofinansowanie zimowego i letniego wypoczynku dzieci, wspieranie świetlic profilaktyczno-wychowawczych dla dzieci i młodzieży z rodzin ubogich materialnie i duchowo, pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym, wspieranie rodzin wielodzietnych i samotnych matek. Caritas Diecezjalna będzie realizowała te projekty we współpracy z Parafialnymi Oddziałami Caritas. Te ostatnie, dzięki środkom pozyskanym z akcji Wigilijnego Dzieła oraz innym funduszom, podejmują szereg różnych lokalnych inicjatyw, by pomóc tym dzieciom, którym żyje się najtrudniej.

Caritas dziękuje gorąco tym, którzy nabyli świece i którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w akcję Wigilijnego Dzieła. Wszystkim niech towarzyszą słowa Chrystusa: "Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" (Mt 25, 40).

Ks. Leszek Rojowski, v-ce dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl