To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Rycerze na deskorolkach   -   20/4/2006
Pałac Młodzieży w Tarnowie organizuje podczas tegorocznych wakacji międzynarodowe warsztaty o tematyce rycerskiej pod nazwą "Rycerze na deskorolkach - etos rycerski w kulturze młodych Europejczyków". Przez osiem dni, począwszy od 15 lipca, uczestnicy z Węgier, Słowacji, Rumunii oraz grupa młodzieży z tarnowskich szkół będą odtwarzali przedmioty kultury materialnej z okresu średniowiecza, posługując się dawnymi technikami rzemieślniczymi.

Ogloszenie
>

Ponadto uczestnicy poznają trudy "rzemiosła wojennego" i splendor rycerskiego stanu, dzięki zaangażowaniu ze strony Tarnowskiego Bractwa Rycerskiego "Gladii Amici", współtworzącego wraz z tarnowskim Pałacem całość programu warsztatów. Walka mieczem oraz innymi rodzajami broni, dawne tańce dworskie, zabawy rycerskie i plebejskie, nauka podstaw tańca ognia, to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na uczestników tego niezwykłego wydarzenia. Projekt jest finansowany przez Program Młodzież, w ramach akcji wymiana młodzieży.
Dotychczas, w ramach działań przygotowawczych zrealizowano Warsztaty Rzemiosł Dawnych oraz Wystawę Rzemiosł Dawnych, Strojów i Wyposażenia Rycerskiego, które to wydarzenia relacjonowały tarnowskie media. Kolejnym etapem będzie wystawa podczas "Wiosennych spotkań przy kawie", które odbywają się na Zamku w Dębnie. Realizacja międzynarodowych warsztatów jest możliwa dzięki współpracy Pałacu Młodzieży z Tarnowskim Bractwem Rycerskim "Gladii Amici" oraz dzięki przychylności władz miasta Tarnowa.

fot. D.Górecki
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 17, 2024 03:38:55
IP     : 3.236.83.154
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html