To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Pamiętamy o Janie Szczepaniku    -   24/4/2006
Wybitny polski wynalazca, zapomniany twórca m.in. fotografii barwnej i telewizji, tarnowianin Jan Szczepanik odwiedził nasz Rynek w piątek, 21 kwietnia, by odebrać z rąk króla Alfonsa III order, przyznany w podzięce za uratowanie życie w zamachu bombowym – monarchę ocalił prototyp kamizelki kuloodpornej. Wokół Ratusza przechadzały się także eleganccy panowie i panie „z epoki”, zaś młodzi chłopcy rozdawali najświeższy numer „Wiadomości tarnowskich”, stylizowany na pismo sprzed… 80 lat.

Ogloszenie

Nie było to jednak jedyne tego dnia wydarzenie, przypominające niedocenianego długie lata Tarnowianina. O tym, że mija właśnie 80 lat od śmierci wynalazcy a w Tarnowie trwa "Rok Szczepanika" przypominały także uroczystości na Starym Cmentarzu, Msza Święta, program przygotowany w Teatrze im. L. Solskiego przez młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych i koncert w Sali Lustrzanej. W Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Krakowskiej 4 od początku miesiąca można oglądać specjalną ekspozycję poświęconą tej postaci.
Dla tych, którzy nie widzieli piątkowego happeningu informację - widowisko zostanie powtórzone podczas zbliżających się Dni Tarnowa.
O Janie Szczepaniku pisaliśmy w tym miesiącu już dwukrotnie. Tym razem zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Janem Ożgą, prezesem Fundacji Jana Szczepanika, przeplecionej rozmowami z piątkowego happeningu na tarnowskim Rynku. Jana Szczepanika zapytaliśmy np., co myśli o dzisiejszej telewizji, będącej w pewnym sensie jego "dzieckiem". Posłuchajcie : (((mp3)))
M. Poświatowski

Zapraszamy też do obejrzenia fotoreportażu z piątkowego happeningu: kliknij tutaj
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, March 22, 2023 13:40:35
IP     : 3.238.250.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html