To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Długi weekend, krótka lista imprez   -   25/4/2006
Długi, świąteczny majowy weekend nie będzie w tym roku obfitował w zbyt wiele imprez kulturalnych w Tarnowie. Poza lewicowym piknikiem 1 maja, finałem VII Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej w Teatrze oraz koncertem "Mazowsza" w Mościcach w programie 3 wolnych dni znalazły się tylko oficjalne uroczystości, w tym tradycyjnie te, pod Grobem Nieznanego Żołnierza. 3 maja warto też wybrać się do Zakliczyna na Przegląd Orkiestr Dętych.

Ogloszenie

Nie trudno się domyślić, co jest powodem tak krótkiej listy imprez, które uświetnią w tym roku Święto Pracy, Dzień Flagi Narodowej i Święto Konstytucji. Są nim finanse, a ściślej rzecz biorąc - inne priorytety ich wydania. Na przestrzeni najbliższego miesiąca zaplanowano w Tarnowie kilka dużych i wielodniowych imprez obfitujących w liczne koncerty, pokazy, happeningi i pikniki. Za dwa tygodnie w Tarnowie rozpoczyna się jubileuszowa edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej, za trzy - tarnowskie Juwenalia a za miesiąc w Tarnowie rozpocznie się Festiwal Kultur - Dni Tarnowa.

Tak więc, z posiadanych przez nas informacji wynika, że w poniedziałek 1 maja jedynym większym świątecznym wydarzeniem będzie Rodzinny Piknik Pierwszomajowy, organizowany przez lewicowe organizacje społeczne i polityczne na terenach OHP przy ul.Mościckiego 27. Piknik ma się rozpocząć przed południem.
2 maja, poza ofertą obu tarnowskich kin, nie ma w Tarnowie innych adresowanych do większej ilości Tarnowian, propozycji kulturalnych.
Jest ich nieco więcej 3 maja. Obchody Święta Konstytucji, które koordynuje Starostwo Powiatowe w Tarnowie, rozpoczną się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny o godzinie 12:00, w Bazylice Katedralnej; oficjalne uroczystości zaplanowano przy Grobie Nieznanego Żołnierza o 13:30. Z kolei w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego o godzinie 16:00 odbędzie się Finał VII Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej, organizowanego przez PTG „Sokół - Świat Pracy" w Tarnowie. O tej samej godzinie, w hali „Jaskółka" w Mościcach rozpocznie się z kolei koncert Zespołu Pieśni i Tańca „MAZOWSZE" im. T. Sygietyńskiego. Występ legendarnego zespołu, jednego z największych na świecie baletowych zespołów tańca ludowego i największego "ambasadora polskiej kultury" w świecie, organizowany jest pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa przez Agencję Artystyczna SHIVA. Będzie to najważniejszy i z pewnością najbardziej widowiskowy punkt uroczystych obchodów Święta 3 Maja w naszym mieście. Na scenie pojawi się ponad 100 wykonawców. Koncert w dwóch częściach będzie trwał ok. 3 godzin. Zespół zaprezentuje m.in. najpiękniejsze tańce narodowe.
Bilety na ten wyjątkowy koncert w cenie 40 i 30 zł są do nabycia w Hotelu BRISTOL, DH Świt, ZKS Unia Tarnów i APEKS - ul. Urszulańska 9. Bilety ulgowe w cenie 20 zł do nabycia tylko w tym ostatnim punkcie.

3 maja warto też wybrać się do Zakliczyna, gdzie odbędzie się - już po raz szósty - Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych pod patronatem Starosty Tarnowskiego i Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn. Spodziewany jest udział co najmniej 6 orkiestr dętych OSP: Filipowice, Siemiechów, Szerzyny, Żurowa, Wola Rzędzińska, Radłów i być może orkiestr z Ciężkowic i Wojnicza. Orkiestry zaprezentują się publiczności grając podczas przemarszu przez Rynek a także w formie koncertowej. Najlepsze orkiestry uzyskają prawo startu w przeglądzie wojewódzkim sorkiestr OSP a także podczas festiwalu „Echo trombity”. Wejście orkiestr dętych na Rynek i poczatek prezentacji planowany jest o 15:30, ogłoszenie wyników po 19:00. Zaraz po nim rozpocznie się piknik muzyczny „Nocne motyle”. Atrakcje towarzyszące imprezie to grill, strzelnica i zjeżdżalnia dla dzieci, stoiska gastronomiczne.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 09:30:40
IP     : 52.90.49.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html