To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Muzyka polskiego baroku w Kąśnej   -   25/4/2006
Centrum Paderewskiego zaprasza na kolejny koncert. Tym razem w Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej rozebrzmi „Muzyka polskiego baroku”. W koncercie zaplanowanym 28 kwietnia o godzinie 18:00 wystapią Katarzyna Bąkowska - skrzypce, Anna Sawicka - wiolonczela i Marzena Buchwald - Różyczka - klawesyn. Anna Woźniakowska poprowadzi ten muzyczny wieczór. Wyjazd autokaru do Kąśnej Dolnej sprzed tarnowskiego teatru o godz. 17

Ogloszenie

W programie utwory: Mikołaja Zieleńskiego, Adama Jarzębskiego, Jana z Lublina, Jana Podbielskiego, Piotra Żelechowskiego, A także Zoltana Kodaly’ego.

Marzena Buchwald-Różyczka to absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Wiesławy Ronowskiej, Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie klawesynu prof. Bogumiły Gizbert-Studnickiej. Ukończyła również Studia Podyplomowe w Akademii Muzycznej w Warszawie w zakresie kameralistyki fortepianowej w klasie prof. Barbary Halskiej. Uczestniczka międzynarodowych kursów interpretacji muzyki kameralnej, fortepianowej i klawesynowej wielu krajach Europy Zachodniej. Pracowała pod kierunkiem: Konrada Richtera, Eberhardta Feltza, Nicholasa Parle’a, Huquette Dreyfus, Paula Badury-Skody, Jacquesa Ogga, Iltona Wjuniskiego, Colina Tilney’a i Andreasa Staiera. Jako klawesynistka brała udział w licznych międzynarodowych konkursach, była i jest stypendystką wielu instytucji kulturalnych takich jak: belgijskiej fundacji Musica, Festivalu van Vlaanderen Brugge, Académie Musicale de Villecroze, Conservatorium van Amsterdam, Dartinghton International Summer School of Music, Ministerstwa Kultury i Sztuki.

Anna Sawicka - ukończyła w 1986 r. gdańską Akademie Muzyczną w klasie prof. Romana Sucheckiego. Od 1984 r. prowadzi ożywioną działalność jako solistka, kameralistka, a także zajmuje się pedagogiką i pracą naukową dotycząca historii wiolonczeli. W latach 1992 – 93 była koncertmistrzem Państwowej Orkiestry Kameralnej w Toruniu. Od 1996 r. objęła stanowisko koncertmistrza orkiestry Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku, z którą była wcześniej związana na zasadach stałej współpracy. Ma za sobą studia w Szkole Muzyki Dawnej w Genewie w klasie wiolonczeli barokowej prof. Phillippe Mermoude`a i violi da gamba prof. Roberto Gini. Swoje umiejętności z zakresu wykonawstwa muzyki dawnej artystka poszerzała na wielu kursach w Polsce, we Włoszech i Szwajcarii u takich prof. jak Vieland Kuijken, Andrew Manze, Rinaldo Alessandrini, Enrico Gatti, Chiara Banchini, Richte van der Meer i in. Ma w swoim repertuarze najdawniejsze utwory (XVII i XVIII – wieczne) na wiolonczelę solo. Jest także członkiem założycielem Gdańskiego Towarzystwa Miłośników Muzyki Dawnej.
Działalność koncertowa prowadzona nieprzerwanie od roku 1984 w Polsce jak i za granicą (Włochy, Szwajcaria, Francja) zaowocowała bardzo bogatym dorobkiem repertuarowym obejmującym wirtuozowskie sonaty klasyczne, większość dzieł kompozytorów XIX i XX wiecznych (w tym wszystkie dzieła kameralne z wiolonczelą autorstwa i współautorstwa F. Chopina). Artystka specjalizuje się również w wiolonczelowych partiach basso continuo, grając zarówno na współczesnej jak i barokowej wiolonczeli.
Od 1991 roku Anna Sawicka tworzy razem z akordeonistką Elżbietą Rosińską „Duo Rosa”. Zespół ten ma ogromny repertuar, na który składają się dzieła najwybitniejszych kompozytorów w historii, specjalnie dla nich utwory napisali polscy kompozytorzy - Marian Gordiejuk (Dialogi, Con vigore e con dolore) i Krzysztof Naklicki (Suita Kaszubska).
Anna Sawicka ma też na swoim koncie wiele dokonań w zakresie działalności pedagogicznej i publicystyczno- popularyzatorskiej. Artystka ma w swoim dorobku muzyczny odpowiednik doktoratu – „kwalifikacje I stopnia”. Z jej pomysłu narodził się cykl koncertów wspierający młode talenty z pomorskich szkół „Forum Młodych”.

Katarzyna Bąkowska - urodziła się w Warszawie. Jest absolwentką tamtejszego Liceum Muzycznego w klasie skrzypiec Ewy Gołębiewskiej. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Bydgoszczy w klasie prof. Henryka Keszkowskiego. Obecnie jest adiunktem w tejże uczelni.
Doskonaliła swe umiejętności na studiach podyplomowych w Indiana University School of Music (Bloomington, USA) u prof. Henryka Kowalskiego i prof. Franco Gulli (1998–1999). Była stypendystką wielu instytucji promujących utalentowanych artystów. Otrzymała stypendia Ministra Kultury i Sztuki, Fundacji Kultury, Fundacji Kościuszkowskiej, Dorothy Richard Starling Foundation, Warszawskiej Fundacji Kultury, Rządu Francuskiego, FAME Festival & School oraz Fundacji przy Konserwatorium w Nicei i Lozannie.
Jest finalistką konkursu Tadeusza Wrońskiego na skrzypce solo w Warszawie, gdzie otrzymała wyróżnienie (1995 r.)
Brała udział w licznych festiwalach muzycznych i koncertach kameralnych, uczestniczyła również w mistrzowskich kursach interpretacji muzycznych w Polsce, Francji, Szwajcarii oraz USA, pracując pod kierunkiem wybitnych artystów – Henryka Keszkowskiego, Jana Staniendy, Erica Friedmana, Gerarda Pouleta, Dong – Suk Kanga, Pierre Amoyala i Pawła Giliłowa.
Pasjonuje ją również muzyka dawna. Swoje zinteresowania w tym kierunku rozwijała u boku Agaty Sapiehy oraz Lucy van Dael na kursach w Wilanowie i w Krakowie. Od bieżącego roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Bachowskiego. Bierze również udział w licznych seminariach i wykładach (w tym dla uczniów średnich szkół muzycznych) prezentując zagadnienia wykonawcze muzyki dawnej.
W działalności artystycznej Katarzyny Bąkowskiej szczególne miejsce zajmują recitale kameralne. W jej repertuarze znajdują się utwory od baroku do muzyki XX wieku. Szczególnie bliska jest jej muzyka polskich kompozytorów, zwłaszcza Szymanowskiego, Wieniawskiego i Paderewskiego. Jest gorącym propagatorem muzyki polskiej na licznych koncertach w Polsce i za granicą.
Wszechstronności zainteresowań artystycznych dopełnia współpraca jako .
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, March 22, 2023 13:27:32
IP     : 3.238.250.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html