To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Powrót zza grobu   -   26/4/2006
Na cmentarzu wojennym w Lichwinie koło Tuchowa, jednym z, wielu jakie zachowały się na ziemi tarnowskiej z czasów pierwszej wojny światowej, znajdują się groby 199 Austriaków z 14 i 59 pułku piechoty, 2 rezerwowego pułku strzelców, 2 pułku strzelców tyrolskich oraz 137 Rosjan. W tej starannie odrestaurowanej przez Austriacki Czarny Krzyż i pieczołowicie pielęgnowanej przez miejscową młodzież wojennej nekropolii, bez trudu odnaleźć można grób nr 10, opatrzony dwujęzycznym napisem. Po niemiecku i po polsku napisano tam, że na tym cmentarzu spoczywa Franz Hofer 24.12.1885-3.05.1915 znany malarz i grafik z Grazu w Styrii /Austria/.

Ogloszenie

Przez kilkadziesiąt lat nikt się nim, ani jego twórczością nie interesował. Dopiero 2 maja 2000 roku w przeddzień 85 rocznicy śmierci po raz pierwszy złożono na jego grobie kwiaty. I zaczęto przywracać pamięć o Franzu Hoferze, artyście obojga narodów. Efektem tych działań jest otwarta właśnie w Muzeum Okręgowym w Tarnowie, pierwsza w Polsce retrospektywna wystawa prac tego niesłusznie zapomnianego artysty.

Więcej na: www.tarnowska.u2.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, March 22, 2023 13:29:01
IP     : 3.238.250.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html