To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Sąd nad Michalkiewiczem   -   26/4/2006
Na bardzo interesujące spotkanie zaprasza do restauracji "Pasaż" tarnowski oddział Unii Polityki Realnej. W piątek 5 maja o godzinie 18:15 odbędzie się tam "Sąd nad Michalkiewiczem" - spotkanie publicystyczne z jednym z najpopularniejszych polskich felietonistów - Stanisławem Michalkiewiczem, o którego poglądach zrobiło się ostatnio bardzo głośno...

Ogloszenie
>

Po jednej z ostatnich wypowiedzi na antenie "Radia Maryja" Michalkiewicz został posądzony o propagowanie antysemityzmu a toruńska prokuratura zastanawia się nad wszczęciem śledztwa w tej sprawie. Czy publicysta ten jest antysemitą i jakich ewentualnie innych wykroczeń lub "zbrodni" jest winien - dowiemy się podczas spotkania w "Pasażu", utrzymanego w konwencji procesu sądowego. W role prokuratora i adwokata wcielą się tarnowscy dziennikarze - Łukasz Winczura i nasz redakcyjny kolega, Mirosław Poświatowski a wyrok wyda publiczność, zgromadzona w "Pasażu". Patronat nad wieczorem objęła redakcja naszego portalu.

Stanisław Michalkiewicz jest z wykształcenia prawnikiem, ma 58 lat. W latach 70. był działaczem podziemnego ROPCiO , wydawcą podziemnych periodyków "Gospodarz" i "Wezwanie", w stanie wojennym internowany w Białołęce, gdzie zaprzyjaźnił się z Januszem Korwin-Mikkem.
Od 1983 roku, wraz z Marianem Miszalskim, rozpoczyna wydawanie podziemnego pisma "Kurs", co inauguruje powstanie wydawnictwa o tej samej nazwie. "Kurs" jest przedsięwzięciem samofinansującym się. W latach 1983 - 1989 ukazało się 40 numerów "Kursu" oraz ponad 20 książek, wśród których były m.in: "Rewolucja konserwatywna w Ameryce" Guy Sormana (nakład 5,5 tys. egz.), "Wolny wybór" Miltona Friedmana (2 tys. egz.) "Nowe bogactwo narodów" Guy Sormana (2 tys. egz.), pozycje historyczne ("Droga do Ostrej Bramy" Jana Erdmana - 2 tys. egz., "Nie trzeba głośno mówić" Józefa Mackiewicza - 4 tys. egz.), a nawet książka dla dzieci ("Bohaterski miś" Bronisławy Ostrowskiej - 1 tys. egz.). Linia polityczna miesięcznika i wydawnictwa "Kurs" sprowadzała się do propagowania konserwatywnego liberalizmu i liberalnych rozwiązań gospodarczych. Wyrazem ówczesnego ideowego credo Michalkiewicza była wydana w roku 1983 przez Officynę Liberałów (Janusz Korwin-Mikke) broszura "Monologi". W roku 1987 Michalkiewicz, wraz z innymi sygnatariuszami (m.in. śp. Stefanem Kisielewskim), podpisuje akt założycielski partii politycznej Ruch Polityki Realnej, której prezesem zostaje Janusz Korwin-Mikke. Jest to pierwsza partia polityczna w życiu Stanisława Michalkiewicza. W maju 1988 roku zostaje aresztowany podczas transportu książek "Kursu" i we wrześniu skazany na konfiskatę mienia.
W marcu 1990 roku wchodzi do zespołu redakcyjnego tygodnika "Najwyższy Czas!”. W roku 1992 zostaje redaktorem naczelnym "N.Cz!". Po krótkiej przerwie na przełomie lat 1992/93 (praca w redakcji gazety "Nowy Świat"), powraca na stanowisko redaktora naczelnego "N.Cz!". Był sędzią Trybunału Stanu, w Sejmie I kadencji. W roku 1991 Michalkiewicz opracował projekt "małej konstytucji", wydatnie zwiększający uprawnienia prezydenta i próbował, acz bez większego powodzenia, zainteresować nim ówczesnego Prezydenta RP Lecha Wałęsę. W roku 1992 opracował projekt konstytucji (Konstytucja Prawicy), przewidujący system prezydencki. Projekt ten nie uzyskał niezbędnego poparcia ówczesnych parlamentarzystów m.in. z powodu postulatu ograniczenia liczebności Sejmu do 120 posłów. Michalkiewicz był także autorem kilku innych projektów ustaw, m.in. projektu ordynacji wyborczej (1992 r.), przewidującej wybory wg zasad większościowych. Projekt ten został jednak głosami posłów centroprawicowych i posłów SLD zdecydowanie odrzucony przez Nadzwyczajną Komisję ds. Ordynacji Wyborczej. Stanisław Michalkiewicz jest również autorem książek. Oprócz wspomnianej już broszury "Monologi", w latach 90. ukazały się następujące jego książki: "Ulubiony ustrój Pana Boga", "Na gorącym uczynku", "Choroba czerwonych oczu" oraz "W przededniu końca świata". Pracuje jako dziennikarz [m.in.”Powściągliwość i Praca”, „Najwyższy CZAS!”, felietony w "Radiu Maryja", portalu interia.pl i wielu innych] i wykładowca Wyższej Szkoły Dziennikarskiej im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie. Jest sekretarzem Kapituły Nagrody Literackiej im.Józefa Mackiewicza. W roku 2003 przewodniczył Komitetowi Organizacyjnemu I Międzynarodowej Konferencji "Etyczne fundamenty gospodarki", która odbyła się w Krakowie. Żonaty, troje dzieci.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, March 22, 2023 13:57:23
IP     : 3.238.250.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html