To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Dwa przedweekendowe wernisaże   -   27/4/2006
Długi kulturalny weekend (w tym roku weekend bardzo dosłowny) zainaugurują w Tarnowie dwa wernisaże. W Galerii Miejskiej BWA otwarta zostanie wystawa prac tarnowianina Marka Saka, ostatnio związanego z Łodzią a w Tarnowskim Centrum Kultury - wystawa fotografii z niedawnej podwodnej wyprawy National Geographic w miejsce gdzie wydarzyła się jedna z największych morskich tragedii wszechczasów. Na dnie Bałtyku spoczywa wrak "Steubena"- gigantycznego liniowca zatopionego w lutym 1945r. z 4,5 tys. pasażerów na pokładzie.

Ogloszenie

O wystawie "Steuben - krwawa tajemnica Bałtyku" i okolicznościach jej powstania pisaliśmy już w zapowiedziach, początkiem kwietnia: kliknij tutaj.
Wiadomość tę należy uzupełnić jedynie o informację, że wystawę zdjęć z wraku "Steubena" zwiedzać można w TCK do końca maja. Piątkowy wernisaż rozpocznie się o godzinie 18:00.

Godzinę później w Salach Wystawowych BWA Galerii Miejskiej w Pasażu Tertila zaplanowano wernisaż prac Marka Saka (Łódź), Tarnowianina (rocznik 1960), który w 1989r. zrobił dyplom z lotografii na PWSSP w Łodzi. Od 1998 jest pracownikiem dydaktycznym w ASP im Wł. Strzemińskiego w Łodzi, na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Zajmuje się malarstwem, grafiką (litografią i drzeworytem), rysunkiem i rzeźbą. W twórczości Saka istnieją obok siebie dwa niezależne i zupełnie odmienne nurty - realistycznie ujmowany pejzaż oraz przedstawiany poprzez formy abstrakcyjne „świat sennych marzeń i erotycznych skojarzeń”, świat metafor, symboli i groteski.

Wystawa prac M.Saka eksponowana będzie w BWA do 17 maja.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, May 18, 2024 08:05:50
IP     : 3.230.154.90
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html