To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Alchemiczne spotkania   -   02/5/2006
W tej kawiarni jest miejsce i pora na koncert, wystawę, seans filmowy a nawet propozycję dla maniaków komputerowych. "Alchemik" od lat specjalizuje się w znanych w całej Polsce przedsięwzięciach z okolic fantastyki. Tak będzie i tym razem – obok gry terenowej, począwszy od maja czekać nas będą koncerty jazzowe i rockowe, wernisaże, a także - już 6 maja - wieczór z Lechem Strzałkowskim i jego najnowczym filmem "Muzyczna owczarnia" (kadr z filmu, obok). Ciekawie zapowiada się także nowy cykl lekcji historii Tarnowa i Polski, prowadzonych przez historyka Marka Trusza.

Ogloszenie

Przy „Alchemiku” działa kilka bractw rycerskich, nic więc dziwnego, iż szereg spotkań z Markiem Truszem dotyczyć będzie rycerskiego etosu. Cykl „Opowieści zza Murów Miasta” zainaugurowany zostanie w dniu 11 maja o godz. 18.00 w zabytkowych piwnicach kawiarni. Tematem pierwszego spotkania będzie Wielka Wojna z Zakonem Krzyżackim i bitwa grunwaldzka. Na kolejnych czwartkowych spotkaniach planowane jest omówienie takich tematów jak m.in. : lokacja Tarnowa, życie i działalność hetmana Jana A. Tarnowskiego, dzieje siczy zaporoskiej, mury obronne Tarnowa i in. Spotkania prowadzić będzie Marek Trusz, konserwator zabytków, badacz tarnowskich kamienic i architektury, współautor cyklu „Tarnów. Wielki Przewodnik”, „Przewodnika po tarnowskim Starym Cmentarzu”, „Studium urbanistyczno-historycznego Tarnowa”, członek Komisji Historyczno-Konserwatorskiej Starego Cmentarza”. Wstęp wolny.

Kolejną propozycją jest specjalny pokaz najnowszych produkcji filmowych Lecha Strzałkowskiego, młodego filmowca nagradzanego już m.in. za słynny dokument "Mój tata" (2003) na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "OFF CINEMA" w Poznaniu, Międzynarodowym Festiwalu Filmowego "Jutro Filmu" w Warszawie a także nagrodą Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Dozwolone do 21”. Tym razem zobaczymy m.in. najnowszy film młodego reżysera, zatytułowany „Muzyczna Owczarnia”. Dokument ten opowiada o cieszącym się coraz większą popularnością klubie pod tą właśnie nazwą, w Jaworkach. A oto co o swym dziele mówi sam autor: - Pomysł na film powstał właściwie bardzo dawno i przypadkiem. Kilka lat temu chciałem pomóc pewnemu zespołowi muzycznemu zorganizować koncert w Nowym Sączu lub okolicach. Ktoś dał mi wtedy kontakt do „Muzycznej Owczarni”. Zadzwoniłem, pojechałem. Do koncertu zaprzyjaźnionego zespołu z różnych przyczyn nie doszło, za to spodobało mi się miejsce i zaciekawił mnie jego gospodarz - Wietek Kołodziejski (na zdjęciu - przyp.red). Minęły dwa lata i zdecydowałem się, żeby zrobić film dokumentalny. Podczas zdjęć mój ojciec robił zdjęcia Owczarni do reportażu, który ukazał się w numerze Traveler National Geographic. Dokument realizowałem przez 9 miesięcy. Jeździłem na koncerty dwa, trzy razy w tygodniu. W filmie można usłyszeć i zobaczyć trzynaście koncertów. (…) Ale na pierwszym miejscu jest tu tzw. idea Owczarni, jej fenomen, klimat i ludzie, którzy to miejsce stworzyli.
A oto uwiecznione koncerty i wykonawcy: Funk De Nite, Beata Kossowska & LeBlue, Griff Hamlin, Hanna Banaszak; Adrian Maruszczyk, Wojciech Pilichowski, Marek RAduli i Tomasz Łosowski, Still Live Jazz Trio, Leszek Kułakowski Quartet Modern, Jarosław Śmietana, Up To Date, Nigel Kennedy, Bennie Maupin & Jarosław Śmietana Trio, Qbek. Film trwa 64 minuty a będzie go można zobaczyć w "Alchemiku” w sobotę 6 maja o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

Nie obejdzie się również bez kolejnej gry terenowej – po sukcesach „Kłody” i „Neuroshimy” I, II i III przyszła kolej na „Aliena” – zdani tylko na siebie, solidnie wystraszeni ludzie ze statku kosmicznego „Nostromo” zmierzą się z polującymi na nich „Obcymi”. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w kawiarni 16 maja, o godzinie 19:00 a samo wydarzenie czeka nas wieczorem 20 maja .
„Alchemik” serdecznie zaprasza do siebie również wszystkich ludzi „z pomysłem” oraz tych, którzy grając, malując, tworząc, chcieliby zaprezentować się na którymś z alchemicznych wieczorów.

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą - Alchemik mieści się w uroczym zaułku u zbiegu ulic Żydowskiej i Fortecznej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, January 31, 2023 07:04:08
IP     : 3.236.138.35
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html