To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Lubuski Teatr i Jerzy Bończak w Tarnowie   -   04/5/2006
19 maja na deskach Tarnowskiego Teatru zagoszczą artyści Lubuskiego Teatru im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze. Rankiem o godzinie 9:00 wystawią oni bajkę dla dzieci "Szałaputki" a wieczorem o godzinie 18:00 zaprezentują farsę Johna Chapmana i Dave’a Freemana w reżyserii i z udziałem Jerzego Bończaka. „Solski” nawiązał z Zielonogórzaninami współpracę, przy okazji udziału w VIII Przeglądzie Współczesnego Teatru (gdzie Tarnowianie pojechali z „Krynickim Ostańcem”).

Ogloszenie
>

"Szałaputki" to bajka dla dzieci Janusza Ryl – Krystianowskiego - opowieść o dzielnych Kurczakach i podstępnym Lisie, w inscenizacji Marii Weigelt.
Muzyka – Krzysztof Arciszewski, przygotowanie wokalno – instrumentalne – Jerzy Bechyne, choreografia – Władysław Janicki. Obsada: Wojciech Brawer, Marta Frąckowiak, Sylwia Oksiuta, Maria Weigelt. Gitara – Waldemar Trębacz. Przedstawienie pokazane zostanie na Małej Scenie.

Komedię "Prywatna klinika" z angielskiego przełożyła Elżbieta Woźniak, o scenografię zadbała Klaudia Solarz, o kostiumy Ewa Borowik a opracowanie muzyczne zawdzięczamy Małgorzacie Małaszko–Stasiewicz.
Obsada: Tatiana Kołodziejska, Marta Artymiak, Beata Sobicka-Kupczyk, Wioletta Sokal, Wojciech Czarnota, Tomasz Karasiński, Jerzy Bończak.
Producent: Andrzej Buck. Premiera spektaklu miała miejsce 15-16 maja 2004 r.
O czym traktuje farsa Chapmanna i Freemana ? ...
Nastały takie czasy, że niepracującej dziewczynie trudno pozwolić sobie na luksusowe mieszkanie, jeśli będzie miała tylko jednego utrzymującego ją kochanka. Czy do Harriet można mieć jakieś pretensje? O co? Przecież ona nie ma zamiaru rozbijać żadnego małżeństwa. O wyrzutach sumienia nawet mowy nie ma, bo przecież „to, że mężczyzna od czasu do czasu korzysta z taksówki, nie oznacza, że musi pozbyć się swojego samochodu”. Poza tym Harriet już miała męża i bardzo dziękuje za następnego. I nie życzy sobie, żeby odwiedzających ją dwóch panów nazywać klientami. Fe, co za prostactwo! Ona jest kochanką, kobietą na utrzymaniu i gdyby nie recesja, wystarczyłby jej tylko jeden z nich.
„Prywatna klinika” pokazuje, jak radzi sobie przedsiębiorcza kobietka, gdy jednego wieczoru do jej domu trafia dwóch kochanków, przyjaciółka, żony kochanków, a końca tego korowodu wciąż nie widać... Słowem: krótki przewodnik, jak zapętlić sobie życie (...) a w finale wyjść jednak na prostą.
Sztukę napisali John Chapman i Dave Freeman. Ten pierwszy jest współautorem fars razem z Rayem Cooneyem (znanym z „Mayday”), ten drugi pisał scenariusze dla brytyjskiego komika Benny Hilla. „Prywatna klinika”, jak na „rasową” farsę przystało, jest momentami może zbyt grubymi nićmi szyta, ale autorzy sztuki wyszli z założenia, że choć naiwność ludzka ma swoje granice, to naiwność zdradzanych żon i kochanków nie ma żadnych. Nieprawdopodobne? Tak - lecz gdy komedie zaczną przypominać prawdziwe życie, przestają nas śmieszyć.
Drzwi „Prywatnej kliniki” są otwarte dla wszystkich, którzy lubią się śmiać!
Bilety na jeden jedyny spektakl w Tarnowie w cenie 25 złotych !!!
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, February 9, 2023 08:14:57
IP     : 44.212.99.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html