To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Ruszył festiwal TNF    -   08/5/2006
W niedzielę w Mościckiej Fundacji Kultury - symbolicznie, bo w budynku, który pod koniec lat 80-tych ubiegłego wieku gościł pierwsze edycje imprezy - zainaugurowano oficjalnie 20-tą Jubileuszową Nagrodę Filmową. Oficjalną formułkę otwarcia wygłosił Prezydent Tarnowa Mieczysław Bień. Tradycyjnie (choć już ostatni raz w ten sposób) wręczono nagrody dla twórców filmowych wyróżnianych rok temu. Specjalnie uhonorowany został pierwszy organizator festiwalu i jeden z jego pomysłodawców - Jerzy Świtek. Potem w sali widowiskowej MFK rozebrzmiała cudowna muzyka filmowa Wojciecha Kilara w wykonaniu Narodowej Orkiestry Polskiego Radia. Wieczorem natomiast w kinie "Marzenie" pokazem specjalnym "Piekła" Danisa Tanovicia ruszyły filmowe projekcje. Sam konkurs rozpoczyna się dzisiaj od trzech seansów. Przypominamy, że każdą z festiwalowych projekcji można zobaczyć za jedyne 1 zł ! A niektóre, plenerowe na Rynku (np. dziś o 20:30), zupełnie gratis !

Ogloszenie
>

O przebiegu wczorajszej inauguracji TNF pisze Ryszard Zaprzałka w najnowszym felietonie Pegazem po Tarnowie.
Fotorelację z przebiegu inauguracji zobaczysz: klikając tutaj.

Poniedziałkowe projekcje konkursowe w "Marzeniu" to:
- "Masz na imię Justine" o godzinie 16:30
- "Kochankowie z Marony" o godz. 18:30 (po tej projekcji zaplanowano spotkanie z reżyserką Izabela Cywińską i aktorem Łukaszem Simlatem).
i - "Persona non grata" o godzinie 20:30, po której to projekcji spotkamy się z jednym z aktorów - Tarnowianinem Marcinem Kwaśnym. A jeszcze przed seansem filmu K.Zanussiego obejrzymy animację Piotra Dumały (autora, którego twórczość zagości jeszcze na festiwalowym ekranie wielokrotnie) pt. "Latające włosy".
Ale to nie jedyne atrakcje drugiego dnia festiwalu.
O godzinie 20:30 rozpocznie się pierwsza z projekcji plenerowych na Rynku -"Wielka majówka" z niezapomnianym debiutem ekranowym Z.Zamachowskiego i ścieżką dźwiękową zespołu Maaanam. W klubie festiwalowym natomiast (TCK, Rynek 5) o 21:00 rozpocznie się pokaz laureatów XXX FPFF w Gdyni w kategorii "kino niezależne"- zobaczymy "Homo Father" Piotra Matwiejczyka i "Ugór" jego brata Dominika. Po projekcjach - spotkanie z obu filmowcami.

Tak atrakcyjny i bogaty program jubileuszowej edycji Festiwalu, a także możliwość obejrzenia w kinie każdego filmu za symboliczną złotówkę, zawdzięczamy hojności sponsorów (głównie dwóch instytucji). O pieniądzach na TNF rozmawiamy z dyrektor Festiwalu: Anną Grygiel - (((mp3)))
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, January 31, 2023 07:08:31
IP     : 3.236.138.35
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html