To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   "Up to Date" w TCK   -   09/5/2006
26 maja w ramach Klubu Jazzowego Centrum miłośników fusion czeka prawdziwa uczta – w piwnicach TCK po raz kolejny zaprezentuje się rodzima formacja "Up To Date. Zespół wystąpi opromieniony niedawnym sukcesem we Wrocławiu, gdzie podczas prestiżowego Festiwalu "Jazz nad Odrą" zdobył Grand Prix ! Tarnowski koncert jest częścią wiosennej trasy koncertowej, która obejmuje kilkanaście miast.

Ogloszenie

Młodzi muzycy (średnia wieku: 21 lat !) jako źródła inspiracji wskazują takich wykonawców jak Steps Ahed, Weather Raport, Kenny Garret, czy Miles Davis. Doskonały warsztat muzyczny i młodzieńczy wigor grupy pozwala na tworzenie  bardzo interesujących kompozycji, a wpadające w ucho linie melodyczne mogą zadowolić niemal każdego, nawet wybrednego słuchacza. Up To Date proponuje bowiem wyprawę w okolice fusion, jazzu awangardowego połączonego z elementami popowo – funkowymi.
Zespół powstał w 2001 roku w Chodzieży, podczas trwania warsztatów jazzowych – jako inicjatywa Rafała Stępnia, Adama Bałdycha i Jakuba Cywińskiego. W październiku tego samego roku przyszedł czas na gorący debiut w ramach Festiwalu Młodych Talentów w Tarnowie. Rok później ukazał się debiutancki krążek „Hotel Nadmorski”. Rozpoczął się czas licznych, przyjmowanych entuzjastycznie koncertów – oraz nagród na jazzowych festiwalach: II nagrody na Festiwalu „Jazz Juniors 2001” w Krakowie; I nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Jazzowych i Bluesowych „Sax Club Gdynia 2002” w Gdyni; „Klucza do kariery – Pomorska Jesień Jazzowa 2002” w Gorzowie Wielkopolskim i I nagrody na „Rura Live Festival 2005” we Wrocławiu. W maju 2005 ukazała się druga płyta grupy – „Imagination”; w jej nagraniu gościnnie wzięli udział: Marek Raduli - gitary, Mirosław Misiak - gitara, Patryk Woliński - saksofon, Michał Malicki - vocal, Irena Kijewska - vocal. Z kolei w marcu tego roku, podczas dwóch koncertów we wrocławskim klubie Rura, Up To Date zarejestrowali materiał live – suplement do „Imagination”.
Wrocławski triumf to największy sukces na koncie grupy. "Jazz nad Odrą" to przecież najstarszy i jednocześnie jeden z najbardziej znaczących festiwali jazzowych w kraju. Poza sukcesem zespołowym zdobywcą indywidualnej nagrody we Wrocławiu został lider zespołu - Adam Bałdych. Nagroda potwierdziła pretensje muzyka już dziś uważanego za najlepszego skrzypka jazzowego w kraju (według rankingu magazynu Jazz Forum) oraz jedno z najbardziej utalentowanych w Europie.

Niezmiennie skład grupy to: Adam Bałdych – skrzypce (na zdjęciu); pomimo młodego wieku występował już z takimi muzykami jak m in.: Billie Cobham, Luluk Purwanto, Rene van Helsdingen, Zbigniew Jakubek, Zbigniew Lewandowski, Brad Terry, Eldad Tarmu, Diddier Labbe, Grzegorz Piotrowski, Grzegorz Grzyb, Maciej Strzelczyk, Janusz Muniak. W czerwcu 2003 koncertował jako guest star na festiwalu w Dżakarcie. Ostatnio dołączył do supergrupy „Squad” Marka Radulego a w trakcie tegorocznej wrocławskiej imprezy, w której zespół zdobył Grand Prix Bałdych zdobył również nagrodę indywidualną PSJ i STOART.
Rafał Stępień – instrumenty klawiszowe; student III roku w klasie fortepianu na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej Katowickiej Akademii Muzycznej
Jakub Cywiński - kontrabas, gitara basowa; student II roku Wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie kontrabasu
Bartek Rojek – perkusja; student Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Katowickiej Akademii Muzycznej w klasie perkusji.

Koncert w Piwnicach TCK, Rynek 5, zaplanowano w piątek 26 maja o godzinie 19:30.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, February 9, 2023 09:58:43
IP     : 44.212.99.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html