To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
  Starosta przeciw rządowym projektom dot. służby zdrowia   -   15/10/2003
W poniedziałek Starosta Tarnowski, który jest przewodniczącym Komisji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Związku Powiatów Polskich podpisał protest przeciwko projektom ustawy o restrukturyzacji zakładów opieki zdrowotnej. Wczoraj natomiast Michał Wojtkiewicz zaprotestował przeciwko zmniejszeniu liczby zespołów w karetkach pogotowia ratunkowego (z 4 do 3).

Ogloszenie
>

ZPP negatywnie ocenia propozycje ustaw w przedstawionych przez rząd, a dotyczących restrukturyzacji systemu ochrony zdrowia. W dokumencie zwraca się uwagę na konieczność rozwiązania systemowego problemu zadłużenia szpitali, przede wszystkim poprzez uznanie skutków finansowych tzw. „ustawy 2003” jako zobowiązanie skarbu państwa.
ZPP uważa, że środki na świadczenie usług medycznych należy bezpośrednio przekazać poszczególnym jednostkom samorządu terytorialnego.Komisja postuluje o zwolnienie z płatności na rzecz PFRON przez podmioty z zakresu ochrony zdrowia.

Zdaniem starosty Michała Wojtkiewicza nie można wprowadzać też oszczędności kosztem narażania zdrowia i życia ludzi. Chodzi o plan zwolnień w pogotowiach ratunkowych , już od 1 stycznia . Protest w tej sprawie został wysłany do prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Starosta liczy, że humanitarne przesłanki pokonają ekonomiczne kalkulacje.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, April 24, 2024 19:55:43
IP     : 3.238.117.130
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html