To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  20 TNF po półmetku (foto)   -   11/5/2006
Festiwal Tarnowska Nagroda Filmowa już po półmetku. W środę - czwartym dniu imprezy w kawiarni kina "Marzenie", po trzech kolejnych projekcjach konkursowych, gościliśmy Roberta Olecha , Jerzego Skolimowskiego i Zbigniewa Zamachowskiego. Zapisów dźwiękowych pierwszego i ostatniego ze spotkań można teraz posłuchać w naszym portalu. Dziś i jutro zobaczymy w "Marzeniu" ostatnie już filmy stające w konkursowych szrankach. Dziś czeka nas również ostatni plenerowy seans na Rynku. Ale w piątek organizatorzy liczą pod Ratuszem na jeszcze większą ilość Tarnowian ...

Ogloszenie
>

Powodem jest plenerowy koncert - konfontacja dwóch epok polskiej muzyki filmowej. Piosenek Henryka Warsa wysłuchamy w wykonaniu absolwentów PWSFTV i Teatralnej w Łodzi pod kier. Prof. Teresy Stokowskiej a muzyki filmowej Michała Lorenca w wykonaniu zespołu „DesOrient” .
W programie tematy muzyczne Henryka Warsa, niekwestionowanego króla polskiej piosenki - wówczas promowanej głównie poprzez film - lat dwudziestych i trzydziestych (Zapomnisz o mnie, On nie powróci już, Miłość ci wszystko wybaczy, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Sex appeal, Czy tutaj mieszka panna Agnieszka, Pierwszy znak, Powróćmy jak za dawnych lat, Ach jak przyjemnie, Zimny drań) oraz Michała Lorenca, należącego do najwybitniejszych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej (napisał muzykę do ponad 150 filmów, seriali telewizyjnych, filmów dokumentalnych oraz spektakli teatralnych). Początek tego wyjątkowego koncertu w piątek o godzinie 20:00.
Dziś jeszcze na Rynku czeka nas projekcja kolejnego musicalu, tym razem "Lata dwudzieste, lata trzydzieste". Informacje o tym i innych filmach Festiwalu, w tym czterech ostatnich projekcjach konkursowych znajdziecie tutaj.
Wśród pozostałych propozycji festiwalowych na uwagę zasługują :
- dzisiejszy przegląd filmów dokumentalnych Krzysztofa Kieślowskiego, które poprowadzi Jerzy Armata o godzinie 18:30 a po projekcjach spotkanie ze Stanisławem Zawiślińskim, autorem książki pt. „Kieślowski – ważne, żeby iść”
- przegląd filmów nagrodzonych podczas poprzedniego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Dozwolone do 21”, które w TCK o godzinie 20:00 w czwartek zaprezentuje Klub Filmowy SZWENK z PM w Tarnowie. Przypomnijmy, że najbliższa edycja tego festiwalu młodych entuzjastów czynnego obcowania z X Muzą rusza w Tarnowie już 25 maja.
- kilkugodzinny przegląd filmów animowanych Piotra Dumały, bedace jego wizjami trzech wielkich motywów literackich "Łagodna", "Zbrodnia i kara" i "Kafka" - w piątek od godziny 10:00 w kinie "Marzenie" a potem spotkanie z autorem
- piątkowa "Noc z Kroniką Filmową" czyli prezentacja archiwalnych, wybranych kronik, która rozpocznie się o 21:30 w kinie "Marzenie".
W piątek czekają nas także kolejne spotkania z twórcami obrazów konkursowych: Michałem Czarneckim, Andrzejem Barańskim i Andrzejem Hudziakiem oraz spotkanie w klubie festiwalowym o godz. 18:00 z Michałem Lorencem.

Tymczasem posłuchajcie obszernych fragmentów środowych spotkań z: Robertem Olechem, odtwórcą głównej roli w filmie "Rozdroże Cafe":
(((mp3))) - cz.1
(((mp3))) - cz.2
(((mp3))) - cz.3

oraz spotkania ze Zbigniewem Zamachowskim :
(((mp3)))- cz.1
(((mp3)))- cz.2
(((mp3)))- cz.3
(((mp3)))- cz.4
(((mp3)))- cz.5

Zobaczcie także dotychczasowe ydarzenia z wielkiej tarnowskiej imprezy filmowej, widziane obiektywem Andrzeja Tylko: tutaj.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, December 4, 2023 18:39:26
IP     : 35.172.165.64
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html