To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Pomogą napisać wnioski o dopłaty   -   09/1/2004
Rolnicy z powiatu ziemskiego tarnowskiego będą mogli liczyć na bezpłatną pomoc przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie ich gospodarstw z Unii Europejskiej. W Tarnowie zakończył się nabór i rozpoczęły się szkolenia osób, które mają pomóc właścicielom gospodarstw w wypełnianiu wniosków o unijne dopłaty. Wspólne wypełnianie wniosków do Unii Europejskiej będzie odbywało się w ramach programu "Pierwsza dopłata bezpośrednia", który na terenie powiatu ziemskiego tarnowskiego obsługiwać będzie 120 osób.

Ogloszenie

- Za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie i "Caritasu" odbył się już publiczny nabór osób, chcących zostać doradcami - tłumaczy Tomasz Wójcik z biura poselskiego posła Aleksandra Grada. - Trwał do końca roku. Obecnie prowadzone są rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami, których pierwsza tura odbyła się 3 stycznia. Jeszcze w tym miesiącu 120 osób zostanie wytypowanych i rozpocznie się zorganizowane dla nich dwumiesięczne szkolenie.
Program "Pierwsza dopłata bezpośrednia" realizowany jest przez Małopolskie Forum Wspierania Inicjatyw Lokalnych. Jego inicjatorem jest parlamentarzysta Aleksander Grad. Kierownikiem programu, który będzie realizowany także w powiatach dąbrowskim, brzeskim i bocheńskim, został Leszek Nowicki. Jak nam powiedział, doradcy - którzy w lutym i marcu przejdą dwumiesięczne szkolenie, trafią następnie do rolników najbardziej potrzebujących tego typu pomocy. Będą pomagali wypełniać unijne wnioski w ramach praktyk zawodowych.
- Szacujemy, że każdy z przeszkolonych przez nas doradców trafi w ciągu dwóch miesięcy praktyk do 60 rolników - mówi Leszek Nowicki. - Zaczniemy od najbardziej potrzebujących mieszkańców wsi, których nie stać na skorzystanie z pomocy firm konsultingowych.
Pieniądze na realizację programu "Pierwsza dopłata bezpośrednia" pochodzą w połowie z Banku Światowego, w połowie z budżetu państwa. Jak podkreślają pomysłodawcy, program będą realizowali w terenie głównie bezrobotni.
Według Leszka Nowickiego, w gminach zostaną stworzone listy rolników, którzy najbardziej potrzebują tego typu pomocy. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 21:29:30
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html