To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Pomogą napisać wnioski o dopłaty   -   09/1/2004
Rolnicy z powiatu ziemskiego tarnowskiego będą mogli liczyć na bezpłatną pomoc przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie ich gospodarstw z Unii Europejskiej. W Tarnowie zakończył się nabór i rozpoczęły się szkolenia osób, które mają pomóc właścicielom gospodarstw w wypełnianiu wniosków o unijne dopłaty. Wspólne wypełnianie wniosków do Unii Europejskiej będzie odbywało się w ramach programu "Pierwsza dopłata bezpośrednia", który na terenie powiatu ziemskiego tarnowskiego obsługiwać będzie 120 osób.

Ogloszenie
>

- Za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie i "Caritasu" odbył się już publiczny nabór osób, chcących zostać doradcami - tłumaczy Tomasz Wójcik z biura poselskiego posła Aleksandra Grada. - Trwał do końca roku. Obecnie prowadzone są rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami, których pierwsza tura odbyła się 3 stycznia. Jeszcze w tym miesiącu 120 osób zostanie wytypowanych i rozpocznie się zorganizowane dla nich dwumiesięczne szkolenie.
Program "Pierwsza dopłata bezpośrednia" realizowany jest przez Małopolskie Forum Wspierania Inicjatyw Lokalnych. Jego inicjatorem jest parlamentarzysta Aleksander Grad. Kierownikiem programu, który będzie realizowany także w powiatach dąbrowskim, brzeskim i bocheńskim, został Leszek Nowicki. Jak nam powiedział, doradcy - którzy w lutym i marcu przejdą dwumiesięczne szkolenie, trafią następnie do rolników najbardziej potrzebujących tego typu pomocy. Będą pomagali wypełniać unijne wnioski w ramach praktyk zawodowych.
- Szacujemy, że każdy z przeszkolonych przez nas doradców trafi w ciągu dwóch miesięcy praktyk do 60 rolników - mówi Leszek Nowicki. - Zaczniemy od najbardziej potrzebujących mieszkańców wsi, których nie stać na skorzystanie z pomocy firm konsultingowych.
Pieniądze na realizację programu "Pierwsza dopłata bezpośrednia" pochodzą w połowie z Banku Światowego, w połowie z budżetu państwa. Jak podkreślają pomysłodawcy, program będą realizowali w terenie głównie bezrobotni.
Według Leszka Nowickiego, w gminach zostaną stworzone listy rolników, którzy najbardziej potrzebują tego typu pomocy. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 8)Dodaj komentarz
(10-01-2004) M. Wietrzyk (greenclover) :
Czy nie prościej byłoby nie dopłacać i nie organizować specjalnych ekip do "pomagania", za to pozwolić ludziom gospodarowć na swoim tak jak uważają to za dobre? Myślę, że byłoby i prościej i oszczędniej. No, ale przecież ktoś głosował za przystąpieniem do UE. Jeżeli szanowni internauci nie pamiętają , kto namawiał nas do wstąpienia do UE to przypominam, że był to m.in. poseł Grad, który teraz może się wykazać w niesieniu pomocy rolnikom. Przy okazji może na tym zarobić 120 wytypowanych osób. Szkoda tylko, że w połowie ta cała akcja finansowana jest za nasze pieniądze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Cała ta checa z dopłatami przywodzi na myśl słowa naszego założyciela p. Stefana Kisielewskiego "Kisiela", że socjalizm to ustrój w ktorym bohatersko pokonuje się trudności nie znane w żadnym innym ustroju. Jak celnie zauważył MW - te same osoby zgotowały nam los, z opresji którego nas teraz [znow za nasze pieniadze] wyciągają. Sprytne, bardzo sprytne... Cóż, po raz pierwszy w swej 1000 letniej historii naród polski ( nie tylko) sprzedał swą suwerenność za jakiech grosze, ktore sam najpierw wpłaci do Brukseli w formie składki ( w efekcie jak napisala "Rz" podatki na rodzinę wzrosną o 1300 zł w tym roku). Nie śmialbym dopuszczać myśli, że tak wybitne głowy tego nie dostrzegają. A jesli dostrzegają... to dlaczego do tego dążą? Mówi się, że jesli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi... Pozostaje posluchac pana Prezydenta CZECH: Vaclav Klaus w noworocznym wystąpieniu stwierdził, że w dniu wejścia jego kraju do Unii Europejskiej w sposób formalny skończy się suwerenność Republiki Czeskiej (...) nie oczekujmy, że od 1 maja, ktoś z zewnątrz będzie się o nas starał. Nie będzie. Nadal - własnymi siłami - będziemy się o siebie musieli starać sami - dodał Vaclav Klaus. A przy okazji: Rolnikom dłużył się już czas wolnosci od zniesienia pańszczyzny? Przetrwali kołchozy, a idą w niewole eurobiurokracji... Ano, jeszcze zatęsknią za wolnością.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2004) WP :
(czemu nikt nie krzyczy ze jest ort! "heca" - oczywiscie. )

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2004) W.Popiela www.upr.pl :
suplement: "W przyszłym roku do aparatu urzędniczego trafią d_o_d_a_t_k_o_w_o ponad 4 mld zł." - napisala dziesiejsza "Rzeczpospolita". 4 000 000 000 DODATKOWO (sic!) to ponad 16 lat budzetowych Tarnowa. Tyle kosztuje nas biurokratyczny rak. Ale - to tylko dodatek do podstawy... Rocznie biurokracja przezera ponad 100 lat budzetowych [caly wiek!] Tarnowa. Ów wzrost wymuszony jest "dobrodziejstwami" UE. Jak mowil tow. Roman Prodi - Polska by sprostac biurokracji unijnej musi oplacic dodatkowo 100 000 urzędników. Od przyrostu biurokracji od razu się nam "polepszy" - to jasne....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2004) W.Popiela www.upr.pl :
Czy prawdą jest, ze "dopłat" z naszych podatkow nie otrzymają rolnicy ktorych gospodarstwo po odliczeniu powierzchni pod domem, stajnią, stodolą itp nie przekracza 1 ha, co w Małopolsce nie jest rzedkością? Czy prawdą jest, że w tej sytuacji będą oni w podatkach pośrednich opłacać "doplaty" swoim sąsiadom mającym wieksze gospodarstwa? [jak wiemy budżet ma odbierac pieniadze Bruklseli "po fakcie", czyli najlpierw musi wydac z własnych - a i te odebrane będą pochodzic oczywiście z naszych składek, o czym jasno napisal Wim Kok w swoim raporcie dla KE]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2004) Schizka :
Wojtek dyskutujesz sam ze soba ;-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2004) WP :
eee, nie (nie zbijam swoich tez kontrargumentami ;) - zresztą wówczas podpisalbym sie jako Edek z Klikowej, albo jakos tak). Mam jedynie nadzieje, ze gdy ktos przeczyta o doplatach - zechce sie zapoznac szerzej z drugą stroną medalu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2004) Bacter :bacter@o2.pl 
to głupia inicjatywa - tylko wzmocni biurokracje w tym kraju bo pieniądze które do rolnika trafia zaraz zostana mu odebrane w formie róznych opłat za rózne plomby, kolczyki i tympodobne haracze - taka polityka słuzy niszczeniu rolnictwa a wszyscy naiwni którzy sie w to zaangazują dla jakichś przyziemnych korzysci, mimowoli robia z siebie JURGIELTNIKÓW a zanim się opamietaja bedzie juz za późno.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl