To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Przed premierą "Kodu da Vinci" ...    -   14/5/2006
Biskup tarnowski Wiktor Skworc wezwał dziś, w trakcie uroczystości ku czci św. Stanisława w Szczepanowie, do bojkotu książki "Kod Leonarda da Vinci" i filmu na jej podstawie - "Kod da Vinci" w reżyserii Rona Howarda, który już 19 maja trafi na ekrany całego świata, w tym również do Tarnowa. Jeszcze zanim biskup Skworc wypowiedział się o filmie, na jego temat rozmawialiśmy z filmoznawcą i dyrektorem programowym kina Millennium - Łukaszem Maciejewskim. Uważa on, że kontrowersje towarzyszące premierze "Kodu" oraz apele hierarchów o bojkot jego seansów mogą jedynie ... poprawić wyniki oglądalności filmu. -To będzie największe wydarzenie kinowe sezonu - Maciejewski nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Ogloszenie

Dzisiejszą wypowiedzią podczas homilii w Szczepanowie biskup Skworc, jako przedstawiciel hierarchii katolickiej w kraju, dołączył do coraz większego grona oponentów "Kodu da Vinci", oponentów z całego świata.
Biskup skrytykował podejmowane próby rozluźnienia czy nawet rozerwania więzi wiernych z Chrystusem. Powiedział m.in., że "całe zastępy speców od marketingu, sztaby ideologicznych wrogów chrześcijaństwa chcą posiać zwątpienie, okraść człowieka z fundamentalnej nadziei, będącej pochodną wiary w bóstwo i zmartwychwstanie Jezusa."
Biskup Skworc skrytykował medialny rozmach awansowania Judasza na Ewangelistę i sensacyjne odkodowywanie "rzekomo prawdziwych dziejów chrześcijaństwa". Biskup wyraził ubolewanie, że literackie fikcje przynoszą gigantyczne zyski antychrześcijańskim autorom. Dodał, że wielu wierzących chłonie antychrześcijańskie treści bardziej niż Ewangelię, którą rzadko lub wcale nie biorą do ręki.
- Kościół wzywa do bojkotu dzieł, godzących w osobę Jezusa, podmywających zręby istnienia i misji Kościoła. Wymaga to zdecydowania i odwagi wiary członków Kościoła - podkreślił biskup Skworc.
Pokaz premierowy filmu w reżyserii Rona Howarda, z Tomem Hanksem i Audrey Tautou w rolach głównych, będzie miał miejsce na inauguracji Festiwalu Filmowego w Cannes, 17 maja. Dwa dni później film ma wejść na ekrany światowe, także w Polsce. W Tarnowie będzie wyświetlany w kinie "Millennium" przez 3 tygodnie.

Przypomnijmy, iż przeciwko dystrybucji filmu protestują m.in. włoscy duchowni i prawnicy. Do zamieszek doszło ostatnio także w Indiach, gdzie na ulicy palono kopie książki Dana Browna.
Większość z oponentów powieści, która sprzedała się już w ponad 40 milionach egzemplarzy na całym globie, oskarża ją o bluźnierstwo. Najwięcej kontrowersji wywołuje negatywne sportretowanie Opus Dei oraz hipoteza, iż Jezus ożenił się z Marią Magdaleną i miał z nią dzieci, których potomkowie żyją obecnie w Europie.
Wielu obserwatorów zamieszanie wokół "Kodu Leonarda da Vinci" podsumowuje stwierdzeniem, że to doskonała i darmowa reklama dla hollywoodzkiej produkcji.
Podobnie uważa Łukasz Maciejewski.
Posłuchaj, co o filmie Dona Browna mówi związany z Tarnowem i kinem Millennium filmoznawca : (((mp3)))
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, February 9, 2023 08:54:03
IP     : 44.212.99.248
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html