To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Kredyt na ... spłaty kredytów   -   12/1/2004
- Rok 2004 będzie kolejnym trudnym rokiem budżetowym - twierdzi skarbnik miasta Marek Witek. - Zostały zniesione niektóre subwencje, dotacje dla samorządu zastąpiono udziałami w podatku dochodowym, a na to wszystko nakłada się jeszcze zadłużenie miasta. Tarnowski budżet miejski zamykał się będzie po stronie dochodów kwotą trochę ponad 246 mln zł, podczas gdy wydatki miasta oszacowano na 247 600 tys. Zaplanowany deficyt w kwocie 1,4 mln zostanie pokryty dochodami miasta z ubiegłego roku, gdyż część ubiegłorocznych należności finansowych wpływa do kasy miejskiej już po 1 stycznia.

Ogloszenie
>

Według skarbnika tarnowskiego Urzędu Miasta, "jaskółką" w obecnej sytuacji samorządu miejskiego jest to, że znowelizowana ustawa dopuszcza obecnie zaciągnięcie przez miasto kredytu na spłatę dotychczasowego zadłużenia.
Jak wyjaśnił skarbnik, w tym roku Urząd Miasta będzie chciał w tej sytuacji zaciągnąć 21 143 tys. zł kredytu na spłatę już istniejącego miejskiego zadłużenia. Jak się okazuje, niekoniecznie zaciągnięcie takiego kredytu przez miasto może być natomiast łatwe technicznie, bo banki czują już pewną rezerwę w stosunku do miejskiego dłużnika.
- W grudniu nie udało się nam zaciągnąć siedmiu milionów zł kredytu, choć ogłoszono wtedy na to przetarg - powiedział skarbnik Marek Witek. - Zainteresowanie udzieleniem miastu kredytu początkowo było duże, ale ostatecznie banki nie przystąpiły do przetargu, z różnych powodów. Niektóre oceniły stopień wiarygodności udzielenia Tarnowowi kredytu jako o znacznym ryzyku.
Według skarbnika Witka, planowany na ten rok kredyt w wysokości ponad 21 mln zł miasto powinno natomiast otrzymać. W kwietniu wygasa bowiem umowa na obsługę miejskiego rachunku bankowego. Jak powiedział, władze miasta będą starały się w tej sytuacji powiązać ze sobą te dwie sprawy. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 1)Dodaj komentarz
(13-01-2004) M.Wietrzyk :
Miasto zachowuje się jak nałogowy alkoholik, który oddaje w zastaw różne swoje rzeczy byle tylko kupić następną butelkę. Ciekawe skad wezmą pieniadze na następne kredyty? Być moze nie będą mieli tego problemu bo widać wyraźnie, ze banki nie chcą juz więcej pożyczać pieniedzy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl