Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Spokojnie! (prezentacja multimedialna)   -   17/5/2006
Za nami wernisaż prac Jacka Wróbla, które przez najbliższy miesiąc oglądać można w pubie – galerii Studio przy ul. Żydowskiej 3. Apokaliptyczne, fascynujące wizje malarskie powstały na przełomie lat 1989/90 i inspirowane były płytą zespołu Kult „Spokojnie”. Muzyka dla tarnowskiego artysty wielokrotnie była punktem odniesienia i prawdopodobnie jesienią w BWA zobaczymy jego najnowsze prace, nawiązujące do ostatniej płyty zespołu „Armia”. Zgodnie z obietnicą, na nasz portal przygotowaliśmy wywiad z Jackiem Wróblem, połączony z prezentacją około 60-ciu namalowanych przez niego obrazów. Specjalnie dla jednego z malarskich cykli muzykę skomponował M. Łoziński.

Ogloszenie

O wystawie pisaliśmy na naszym portalu już dwukrotnie – każda z zapowiedzi nosiła niewielkie znamiona recenzji i zamiast dokonywać jej raz jeszcze, proponujemy poobcować z malarstwem Jacka Wróbla bezpośrednio, lub za pomocą przygotowanej przez nas multimedialnej prezentacji, w którą wpletliśmy wywiad z artystą. Z kronikarskiego obowiązku odnotowujemy, iż wernisaż nie obszedł się bez wspólnego „dżemowania” tarnowskich rockandrollowców, zaś w późnych godzinach nocnych w „Studio” pojawił się goszczący na Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej znakomity pianista i showman Waldemar Malicki. Zdjęcia z wernisażu, autorstwa Andrzeja Tylko obejrzeć można tutaj.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji, opatrzonej znakomicie dopełniającą się z malarstwem Jacka Wróbla, specjalnie skomponowaną muzyką M. Łozińskiego oraz wywiadu z artystą – plik wmv przygotowany „dla wytrwałych” - w lepszej jakości (i w całości) "waży" ponad 60 MB: pobrać go można tutaj
Innym rozwiązaniem jest pobranie tego wywiadu-prezentacji w mniejszej rozdzielczości, podzielonej na cztery pliki – każdy z nich można, a nawet trzeba oglądać na „pełnym ekranie”:
Część I
Część II
Część III
Część IV


Jacek Wróbel (na zdjęciu) urodził się w roku 1960 w Tarnowie. Ukończył Państwowe Zawodowe Studium Plastyczne Konserwacji Dzieł Sztuki. Prowadzi działalność twórczą w zakresie różnych dziedzin malarstwa i rysunku, konserwacji zabytków. Zorganizował 10 wystaw indywidualnych, oraz uczestniczył w 33 zbiorowych, w tym 4 zagranicznych (Belgia, Francja, Niemcy, Anglia). W 1998 r. Przyjęty do Związku Polskich Artystów Plastyków. Mieszka i pracuje w Tarnowie. Więcej o artyście na jego stronie internetowej: www.jwrobel.art.pl

M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl