To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Już dziś. Muzealna noc    -   20/5/2006
Jak już zapowiadalismy w serwisie kulturalnym, dziś wieczorem tarnowskie Muzeum Okręgowe otworzy swe podwoje w późnych godzinach wieczornych w ramach międzynarodowego projektu „muzealnych nocy”. Trudno o lepszy klimat do zwiedzania zabytkowych murów, obcowania ze sztuką, nasłuchiwania tchnień przeszłości. Od godziny 19-tej będziemy mogli zwiedzać zarówno Gmach Główny, jak i tarnowski ratusz, w którym otwarta zostanie wystawa „Polscy misjonarze w Chinach”. Na tym jednak atrakcje się nie kończą – osoby zainteresowane m.in. będą mogły wejść m.in. na wieżę Ratusza.

Ogloszenie

„Polscy misjonarze w Chinach” to egzotyczny urok chińskiej kultury - po raz pierwszy zostaną pokazane cenne zbiory, jakie przywieźli polscy Misjonarze z Kraju Środka. Zobaczymy przedmioty magiczne i zabytkowe, spojrzymy na trudną prace misyjną w kraju, gdzie chrześcijaństwo jest zakazane.
Kolejną propozycją jest „portret sarmacki”, czyli konterfekty polskiej szlachty w jednej z najbardziej wyjątkowych kolekcji. Każdy ze zwiedzających będzie mógł podglądać konserwatorów przy pracy nad restaurowaniem siedemnastowiecznych malowideł. Każdy będzie mógł zafundować sobie portret sarmacki (w stroju szlacheckim), który potem zostanie pokazany w internetowej galerii portalu TIMI.pl. W zbrojowni będzie można przymierzyć się do zbroi i do miecza rycerskiego udostępnionych przez Bractwo Rycerstwa tarnowskiego. Równie niecodzienną propozycją będzie wejście na wieżę Ratusza, która po raz pierwszy dostępna będzie dla zwiedzających.
Miłośnicy historii i sztuki z pewnością skorzystają z wyjątkowej okazji obejrzenia udostępnionych na tę jedną noc fragmentów legendarnej „Panoramy Siedmiogrodzkiej”, namalowanej przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki (Gmach Główny).

Muzeum będzie czynne do godziny 1:00 – wstęp dla zwiedzających jest bezpłatny, za wyjątkiem wejścia na wieżę – opłata 10 zł od osoby.

Posłuchaj, co o „Nocy Muzeów” mówi dyrektor Adam Bartosz: (((mp3)))
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, January 31, 2023 06:11:33
IP     : 3.236.138.35
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html