Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
  Ballady Okudżawy w TCK   -   12/1/2004
Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert ballad Bułata Okudżawy w wykonanniu Pawła Orkisza-poety i barda, dziennikarza, tłumacza. Prezentowane utwory pochodzą z najnowszej płyty Orkisza "Na miłość serce otworzę". Koncert rozpoczyna cykl imprez o nazwie "Ballady wieczorową porą". W nastrojowych wnętrzach piwnic Tarnowskiego Centrum Kultury gościć będą wykonawcy i miłośnicy ballad.

Ogloszenie

Inauguracyjny koncert przypomni wyjątkowego dla wielu pokoleń Polaków -Bułata Szawłowicza Okudżawę, którego dziś przedstawia się jako jeden z filarów rosyjskiego ruchu poetyckiego lat 60-tych.
Koncert z pieśniami legendarnego barda rosyjskiego odbędzie się w piątek 16 bm. o godz. 19. Bilety można nabyć w kasie TCK.

Paweł Orkisz - ma 49 lat jest dziennikarzem (red. naczelny dwóch pism: "nasz Rynek Kapitałowy" i "Rynek Terminowy"), specjalistą PR, którego hobby jest śpiewanie i poezja. Jest autorem popularnych piosenek studenckich i nastrojowych ballad, m.in. harcersko-żeglarskiego hitu: "Przechyły". Od ponad 20 lat śpiewa na studenckich i klubowych estradach pieśni pogodne, ballady autorskie i polskie tłumaczenia (w tym własne) ballad największych bardów XX wieku.
Jest autorem wszechstronnym - znany w wielu kręgach piosenki/przechyły: studenckiej, turystycznej, poetyckiej, patriotycznej (lata 80.), religijnej... W czasie stanu wojennego koncertował dla środowisk opozycyjnych w całej Polsce.
W latach 70. redagował popularne w całej Polsce śpiewniki studenckie - stąd jego bardzo szeroki repertuar, od starych hitów studenckich, poprzez wyrafinowane ballady autorskie, do najpopularniejszych utworów muzyki pop i tzw. "pieśni masowego rażenia". Najchętniej jednak przy pomocy słów i dźwięków maluje nastroje, opowiada o miłości i nadziei. A wszystko to w starannej oprawie muzycznej.
Otrzymał wiele nagród i wyróżnień na festiwalach i przeglądach piosenek, m.in. główne nagrody Bazuny, YAPY, Giełdy w Szklarskiej Porębie, nagrody na Studenckim Festiwalu piosenki/przechyly w Krakowie i OPPA w Warszawie główną nagrodę i nagrodę nowohuckiej "Solidarności" podczas festiwalu Sacrosong w 1984 r.
Przez 2 sezony (1987-1989) śpiewał w gdańskim Teatrze WYBRZEŻE koncert "Ja i tak zabiorę Cię stąd" - pieśni Wł. Wysockiego, we własnym tłumaczeniu. Przez 4 lata był liderem Kapeli Salonowej "BARON" w sopockim GRAND Hotelu (1989-1993).
Ma żonę gdańszczankę, przez kilka lat mieszkał w Gdańsku, prowadził wieczory balladowe w "Rudym Kocie", koncertował sam i z zespołem "Baron" poza granicami kraju, nagrywał w Radio Gdańsk.
Członek Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR.

Informacje o artyście na podstawie strony internetowej: www.orkisz.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947