To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Festiwal młodych filmowców rozpoczęty    -   25/5/2006
W czwartek wieczorem w Tarnowskim Teatrze rozpoczęła się 24. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Dozwolone do 21", który potrwa w Tarnowie do niedzieli. W tym roku do udziału w konkursie zgłoszono przeszło 100 filmów z 10 krajów, ponad 80 z nich zakwalifikowano do przeglądu. Impreza promuje kino najmłodszych i objęta jest patronatem Światowej Unii Filmu Niezależnego UNICA pod auspicjami UNESCO oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej,Telewizyjnej i Teatralnej im.L.Schillera w Łodzi. Mecenat nad imprezą przyjęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Prezydent Miasta Tarnowa. Jest to jedyny w Europie festiwal adresowany do tak młodych twórców filmowych.

Ogloszenie
>

W programie festiwalu obok projekcji konkursowych odbędą się m. in. piknik filmowy i spotkanie – dyskusja z jury z omówieniem prezentowanych filmów. Uczestnicy zwiedzą także kopalnię soli w Bochni.
Jedną z imprez towarzyszących 24. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Dozwolone do 21” są (trwające już od kilku dni) tygodniowe warsztaty, na których młodzi filmowcy z sześciu krajów – Bułgarii, Czech, Niemiec, Szwecji, Słowacji i Polski będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat realizacji filmów i nawiązywać kontakty.
Młodzież w wymieszanych narodowościowo grupach podejmie się wspólnej realizacji filmu „Młodzi w kadrze”. Zajęcia warsztatowe poprowadzi znany młody reżyser, tarnowianin z pochodzenia, Dariusz Kuciewicz.

Organizatorami festiwalu i warsztatów, na których realizację uzyskano pomoc finansową Wspólnoty Europejskiej jest Pałac Młodzieży w Tarnowie oraz Federacja Niezależnych Twórców Filmowych w Warszawie.
24. MFF "Dozwolone do 21" zakończy się galą, podczas której laureaci otrzymają cenne nagrody w postaci sprzętu filmowego.
- Co roku uatrakcyjniamy program festiwalu przyciąga młodych ludzi, którzy w ten sposób inspirowani są do pogłębiania swoich filmowych pasji. Dzięki kontynuacji imprezy od 23 lat, setki młodych ludzi przeżyło prawdziwą przygodę z filmem, rozwijając swoje zainteresowania i umiejętności artystyczne - mówi Tadeusz Koniarz, dyrektor festiwalu, którego osobiste wysiłki spowodowały, że Tarnów prawdopodobnie juz na stałe gościć będzie młodych filmwców z całego świata. Posłuchaj rozmowy z T.Koniarzem przeprowadzonej na kilka dni przed inauguracją imprezy: (((mp3)))

Szczegółowe informacje na stronie www festiwalu.

UWAGA: Wstęp na wszystkie projekcje filmów konkursowych w Teatrze Solskiego (w piątek i sobotę w godzinach 10.30 – 14.00 i 16.00 - 18.30) i na galę finałową w niedzielę (od godz.11:30) jest wolny !
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Thu, September 21, 2023 09:13:30
IP     : 44.200.101.84
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html