To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  MWSE na podium   -   02/6/2006
Wszystko wskazuje na to, że największe kłopoty (związane z koniecznością wypłaty na rzecz byłego rektora S.Lisa milionowego odszkodowania), Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna ma już za sobą. O stopniowej odbudowie potencjału finansowego świadczy m.in. rozdysponowana na stypendia studentów uczelni kwota miliona dwustu tysięcy złotych. Wzmocnieniu uległa także pozycja szkoły w ramkingu szkół niepublicznych tygodnika POLITYKA. W ogłoszonym niedawno rankingu MWSE zajęła trzecie miejsce w Małopolsce i 18 w kraju.

Ogloszenie

W rankingu sklasyfikowano wszystkie szkoły niepaństwowe prowadzące studia z zakresu ekonomii i zarządzania (według danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego szkół niepaństwowych jest 227).
Pozycja w „Rankingu uczelni wyższych” jest o 8 miejsc wyższa w porównaniu do poprzedniego roku (miejsce 26). Zajęte 18 miejsce, wśród blisko osiemdziesięciu ocenianych uczelni niepublicznych, jest dowodem, że Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna cieszy się dobrą opinią zewnętrznych audytorów. W województwie małopolskim MWSE znajduje się na podium bowiem wyprzedziły je tylko dwie uczelnie (WSZiB z Krakowa oraz WSB z Nowego Sącza). W ostatnich latach dzięki staraniom władz Uczelni zakupiono nowy budynek, zainwestowano dodatkowe pieniądze w rozwój biblioteki oraz zapewniono odpowiednią kadrę profesorską.
Najwyższe oceny MWSE uzyskała za orientację na studenta (zakres i formy indywidualizacji studiów, proporcję słuchaczy studiów dziennych do ogółu liczby studentów, formy pozadydaktycznej aktywności studenckiej) oraz kontakty z otoczeniem (proporcja liczby studentów wyjeżdżających za granicę, programy dydaktyczne w językach obcych, formy wspierania i kontaktu z absolwentami, własna seria wydawnicza). Pozostałe kategorie dotyczyły: pozycji akademickiej, potencjału kadrowego, selekcyjności i infrastruktury.

Prof. dr hab. Stanisław Belniak podkreśla, rektor MWSE, że znalezienie się wśród najlepszych uczelni niepaństwowych gwarantuje ukończenie studiów na dobrym poziomie. Nie bez znaczenia pozostaje także planowane uruchomienie nowego kierunku studiów Turystyka i rekreacja, które powiększy możliwości wyboru studiów dla maturzystów.

****


Milion dwieście tysięcy złotych to kwota przeznaczona na stypendia dla studentów MWSE. Tak duża pomoc materialna powoduje znaczne obniżenie czesnego za studia w MWSE. Są nawet studenci, którzy na studiach mogą w ten sposób zarobić.
Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie rozdysponowała stypendia naukowe i socjalne z funduszy przyznanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Łącznie ze środków otrzymanych przez MWSE skorzystało 902 osoby, czyli co drugi żak. 420 studentów otrzymało stypendia naukowe (z średnią 4,00 i wyższą), a 482 stypendia socjalne w wysokości od 100 do 230 złotych miesięcznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, July 17, 2024 16:25:49
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html