To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS
  
   Wojna o gimnazja   -   13/1/2004
W ubiegłym tygodniu małopolskie kuratorium wydało negatywną opinię w sprawie funkcjonowania gimnazjum w Nowej Jastrząbce (gmina Lisia Góra) oraz w sprawie powołania gimnazjum w Przybysławicach (gmina Radłów). Rodzice i uczniowie nie składają jednak broni. O gimnazjum walczy też Turza w gminie Rzepiennik Strzyżewski.

Ogloszenie
>

Po negatywnej opinii kurator oświaty Elżbiety Lęcznarowicz rodzice z Nowej Jasrząbki złożyli właśnie zażalenie do minister edukacji Krystyny Łybackiej. Protestujący nie chcą się zgodzić, by ich dzieci po likwidacji oddziału, co może nastąpić od września, chodziły do szkoły w Starych Żukowicach. Wójt Lisiej Góry Stanisław Wolak dodaje, że obecnie w jego opinii oddział gimnazjum działa nielegalnie.
Kurator Lęcznarowicz nie zgodziła się także na planowane przez władze samorządowe powołanie zespołu szkół w Przybysławicach w gminie Radłów. Radni podjęli już wcześniej uchwałę intencyjną w tej sprawie. Co zrobią teraz ? – jak powiedział nam wójt Zbigniew Kowalski decyzje samorządu mają być znane w przyszłym tygodniu. Dodajmy, że protestują też rodzice w gminie Rzepiennik Strzyżewski, którzy chcą gimnazjum w Turzy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(13-01-2004) W.Popiela www.upr.pl :
To ciekawe... biurokrację kuratoryjną utrzymują Ci rodzice w podatkach. I burokracja "wie lepiej". Jak mawiał ś.p. Stefan Kisielewski - socjalizm to ustrój w którym bohatersko pokonuje sie trudnosci nie znane w żadnym innym ustroju... Bo chyba nikt nie ma wątpliwości, ze w systemie szkolnictwa w Polsce mamy skansen komuny. A moze by tak zastosowac - ułomne, ale o wiele lepsze - rozwiązanie proponowane sewgo czasu przes lauterata ekonomicznego Nobla, Miltona Friedmana - bon oświatowy. Odebrane rodzicom pod podatkowym przymysem pieniadze na "edukacje" nie ida do Warszawki, tylko są dzielone na liczbę uczniów. Ile szkola [gimanzjum wyznaniowe, owsiakowe, angielskie, biologiczne, ogolen itp itd] kusi rodzicow uczniow ofertą, poziomem, itd [im wiecej uczniow,tym wiecej pieniedzy]. Rodzice wybieraja to co uwazaja za najlepsze dla swojego dziecka. O tym czy szkola istnieje czy nie - decyduja zainteresowani: płacący za naukę w podatkach rodzice i oferujący swoje usługi za wypłaty nauczyciele. -------- "Kurator" szuka sobie pożytecznego zajęcia, na przykład nauczyciela w szkole. Rodzice zajmuja sie dziecmi i domem, a nie protestami, a uczniowie nauką. Prawda że piękne? W imię czego wiec podtrzymujemy ten socjalistyczny skansen w niewydolnymi szkołami i wszechwładną szkolną biurokracją niszczącą entuzjazm nauczycieli i rodzicow?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2004) Kenna :
Nic nowego Pan nie wymyślił, bo na tym miała polegać reforma oświaty... własnie na bonach edukacyjnych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2004) WP :
w żadnym momencie nie napisalem, ze wymyslam cos nowego - to tak dla porządku. Na czym miala polegac, to mozna by dyskutowac. Obawiam sie ze miala polegac na tym, ze "bardzo wiele trzeba zmienic, by wsyzstko pozostalo po staremu." Poniewaz "bon" to symbol wolnosci. Wolnosci od szponów i tyranii MEN i jego macek w terenie nad nauczycielami i ich rodzicami.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl