To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS
  
   Wojna o gimnazja   -   13/1/2004
W ubiegłym tygodniu małopolskie kuratorium wydało negatywną opinię w sprawie funkcjonowania gimnazjum w Nowej Jastrząbce (gmina Lisia Góra) oraz w sprawie powołania gimnazjum w Przybysławicach (gmina Radłów). Rodzice i uczniowie nie składają jednak broni. O gimnazjum walczy też Turza w gminie Rzepiennik Strzyżewski.

Ogloszenie

Po negatywnej opinii kurator oświaty Elżbiety Lęcznarowicz rodzice z Nowej Jasrząbki złożyli właśnie zażalenie do minister edukacji Krystyny Łybackiej. Protestujący nie chcą się zgodzić, by ich dzieci po likwidacji oddziału, co może nastąpić od września, chodziły do szkoły w Starych Żukowicach. Wójt Lisiej Góry Stanisław Wolak dodaje, że obecnie w jego opinii oddział gimnazjum działa nielegalnie.
Kurator Lęcznarowicz nie zgodziła się także na planowane przez władze samorządowe powołanie zespołu szkół w Przybysławicach w gminie Radłów. Radni podjęli już wcześniej uchwałę intencyjną w tej sprawie. Co zrobią teraz ? – jak powiedział nam wójt Zbigniew Kowalski decyzje samorządu mają być znane w przyszłym tygodniu. Dodajmy, że protestują też rodzice w gminie Rzepiennik Strzyżewski, którzy chcą gimnazjum w Turzy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 20, 2021 07:00:13
IP     : 3.236.232.99
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html