To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Dłuższy spacer nad Wątokiem jeszcze w 2004 ?   -   14/1/2004
Niewykluczone, że jeszcze w tym roku zostanie zrealizowana dalsza część modernizacji Wątoku. Wszystko zależy jednak czy urzędowi miasta uda się pozyskać odpowiednio duże pieniądze na ten cel. Pierwsza część modernizacji Wątoku odbywała się z pieniędzy przekazanych z unijnego funduszu pomocowego Phare-Odbudowa 2001. Zakończyła się we wrześniu ub. roku. Wykonano nowe mury oporowe koryta rzeki, mające chronić okoliczne tereny przed ewentualną powodzią. Przy okazji wykonano też około 140-150 metrów alejki spacerowej.

Ogloszenie
>

Są tam ławeczki, kosze na śmieci i nowa zieleń (ustawiono nawet dwa karmniki dla ptaków, ale czym prędzej wrzucili je do wody chuligani). W korycie rzeczki urządzono poza tym wysepki. Głównym jednak celem modernizacji była naprawa popękanych betonowych nabrzeży i lepsze zabezpieczenie ich na okoliczność powodzi.
Odnowiona część koryta rzeczki między ulicami Dąbrowskiego i Przesmyk tym bardziej zaczęła jednak po remoncie kontrastować z mocno zniszczonymi nabrzeżami potoku między ulicami Przesmyk a Panny Marii i Narutowicza. Mieszkańcy miasta komentowali, że czym prędzej powinno się odnowić pozostałe, szpecące mury oporowe rzeczki, które wybudowane zostały jeszcze w latach międzywojennych.
Jak powiedział wiceprezydent miasta Andrzej Jeleń, władze miejskie podjęły już starania o uzyskanie pieniędzy na wyremontowanie pozostałej części betonowych nabrzeży Wątoku. Wniosek w tej sprawie skierowany został do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. - Dzięki temu zakończylibyśmy remont całego odcinka Wątoku w mieście, do ul. Panny Marii i do ul. Narutowicza - powiedział wiceprezydent Andrzej Jeleń.
Na razie nie wiadomo oczywiście, kiedy rozpocznie się remont zniszczonych nabrzeży rzeczki. Wszystko zależeć będzie od tego, czy miastu uda się pozyskać pieniądze na ten cel. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, June 28, 2022 09:13:43
IP     : 3.238.125.76
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html