Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   "Trzynastki" w Łukaszu - burza w szklance wody ?   -   19/6/2006
Dyrekcja Szpitala św. Łukasza w Tarnowie nic nie wie o choćby jednym pozwie w sprawie rzekomo zaległych „trzynastek” dla pracowników swojej placówki. "Żaden z pracowników ani też żadna grupa zawodowa lub prawnik je reprezentujący nie wystąpiła też do Dyrekcji Szpitala z żądaniem wypłacenia tzw. „13 pensji”. - informuje Anna Czech, dyrektor Szpitala im. św. Łukasza, w związku z interwencją posła Aleksandra Grada. Przypomnijmy, początkiem czerwca poseł wystąpił do marszałka z prośbą o wyjaśnienie obecnej sytuacji finansowej Szpitala. List był konsekwencją - jak wyjaśnia Tomasz Wójcik z biura Poselskiego A.Grada - kilku wizyt u posła pracowników szpitala upominających się o - ich zdaniem - zaległe od 5 lat pensje.

Ogloszenie

"Jeżeli upór dyrekcji placówki okaże się niezgodny z prawem, to Szpitalowi Wojewódzkiemu w Tarnowie grożą poważne problemy finansowe zwłaszcza, że istniejące w podobnych sprawach wyroki, jasno wskazują na racje po stronie pominiętych w wypłatach pracowników" - czytaliśmy w liście posła skierowanym do Marszałka.

Tymczasem wszelkie zarzuty odpiera dyrektorka placówki Anna Czech. W liście skierowanym do Urszuli Sanak, Dyrektor Departamentu Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego czytamy, że "do chwili obecnej żaden z pracowników ani też żadna grupa zawodowa lub prawnik je reprezentujący nie wystąpiła do Dyrekcji Szpitala z żądaniem wypłacenia tzw. „13 pensji”. Do chwili obecnej nie wpłynął też ani jeden pozew dotyczący tej sprawy."
Kierownictwo szpitala wyjaśnia ponadto, że w kwietniu 2000r. wprowadzony został Regulamin Wynagradzania w Szpitalu św. Łukasza, który nie przewiduje wypłaty tzw. „trzynastki”.
Od 1.01.2001r. każdy z pracowników przyjął i potwierdził pisemnie nowe warunki zatrudnienia w zakresie wynagradzania zgodnie z obowiązującym Regulaminem Wynagradzania.- czytamy w liście do Urzędu Marszałkowskiego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 19)Dodaj komentarz
(19-06-2006) Weredyk :
Treści pisma Józefa Rojka do Marszałka Wojewodztwa Małopolskiego: Działając na podstawie ustawy z dnia 9 maja 1996 r. o wykonywaniu mandatu posła i senatora w związku z licznymi doniesieniami prasowymi dotyczącymi kwestii zaległych świadczeń („trzynastek”) na rzecz pracowników Szpitala Wojewódzkiego Św. Łukasza w Tarnowie oraz pojawiającymi się wątpliwościami w tej sprawie, zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie informacji w tej materii, w szczególności: - na jakiej podstawie prawnej pracownicy domagają się zaległych pensji? - ile aktualnie zostało złożonych pozwów przeciwko Szpitalowi? Na jaką całkowitą kwotę opiewają? - jakie zostaną podjęte środki i działania w celu wyjaśnienia braku wypłat dla pracowników? - czy zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe względem osób, które zaniedbały swoje obowiązki i nie przekazały środków dla pracowników? Proszę równocześnie o odpowiedź - czy w innych szpitalach wojewódzkich na terenie Małopolski były wypłacane „trzynastki” w okresie, w którym pracownicy tarnowskiego szpitala domagają się zaległych świadczeń.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-06-2006) Marek :
panie weredyk a dlaczego wy w komentarzach wypisujecie takie rzeczy a nie przesyłacie tego do mediów, żeby mogły wszystkich poinformować i jeszcze ewentualnie o coś dopytać. Potem się dziwicie, że was pismaki nie lubią i śmieją się z Was a krzty szacunku dla "pijaru" nie ma w Was.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-06-2006) ciekawy :
Skoro Grad już takie coś wysłał to po co jeszcze Rojek kolejny? Po co się powtarzać, lepiej zajął by się czymś czym inni sie już nie zajmują, później może bedzie chciał wypłynąć na cudzych sukcesach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-06-2006) Weredyk :
Praca u podstaw jest najwazniejsza. Nie tworzy sie to dlatego, zeby zaistniec i kreowac sie w mediach, tylko pomoc zwyklym ludziom. Zreszta gdybysmy chcieli z kazda interwencja afiszowac w mediach to bysmy tylko organizowali konferencje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-06-2006) Bioła :
Śmiać się chce.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-06-2006) keris :
Pani Dyrektor, widzę że Pani stan wiedzy jest kiepściutki...a po co pracownicy mają do Pani występowac po pieniądze...? Od tego jest Sąd Pracy - ulica Mościckiego...brak znajomości prawa powoduje braki wiedzy...POzdrawiam:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-06-2006) pozdrowienia z wiezienia :
Pani dyrektor w nowym regulaminie powinna pani zaznaczyc co dzieje sie z trzynastkami - one nie mogly tak po prostu zniknac - i w tym jest szkopul.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-06-2006) raz dwa trzy :
Ptoszki śpiwają że Sąd Pracy zwrócił się do pani dyrektor o wypłacenie trzynastek zanim dojdzie do roztrzygnięcia sprawy przez tenże sąd. Ponoc pani dyrektor ma 3 tygodnie czasu na podjęcie decyzji. Potem nastąpi rozprawa i zapadnie wyrok w tę lub inną stronę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-06-2006) kibic :
Dyrekcja twierdzi że żaden z pracowników nie wystąpił do niej o wypłate 13-stki itd czytamy w artykule tudzież nie wie dyrekcja o pozwach co też czytamy a w artukule który jako pierwszy był zamieszczony na stronie portalu "Dyrekcja Szpitala stanowczo odrzuca te roszczenia, twierdząc, że nie ma z tytułu „trzynastek” żadnych zobowiązań wobec pracowników". Czyli jednak ktoś się zwracał do niej o wypłate kasy i nie jest prawdą że nic nie wie dyrekcja co się dzieje w szpitalu. No chyba że pamięć zawodzi no to już trzeba z tym iść do lekarza raczej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-06-2006) do raz dwa trzy :
Po pierwsze w tekście czytamy ,ze ani jeden pozew w ogóle nie został złożony. Jeśli się jakiś jednak pojawił to pobity zostałby rekord świata w jego rozpatrzeniu. Jeżeli Sąd Pracy (a nie Arbitrażowy ) wystąpiłby z takim żądaniem wobec dyrekcji przed rozprawą to dla sędziego-autora takiego listu powinna to być ostatnia sprawa, jaką prowadził w roli sędziego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-06-2006) raz dwa trzy :
Pozwy zostały złożone bo sama złożyłam i nie było żadnego rozpatrywania tylko sąd przed podjęciem jakichkolwiek działań chce aby sprawe załatwić bez procesu czyli polubownie o ile strony się nie dogadają to dopiero nastąpi procedura procesowa no i tyle co mam do powiedzenia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-06-2006) do raz dwa trzy :
Twoje obecne wytłumaczenie brzmi przyznasz trochę inaczej od pierwotnego "Sąd Pracy zwrócił się do pani dyrektor o wypłacenie trzynastek ". Czy możesz nam powiedzieć o co dokładnie pozywasz dyrekcję szpitala ? Bo znowu się może okazać, że ta "wypłata zaległych trzynastek" nie jest zbyt precyzyjnym określeniem. A swoją drogą jestem ciekaw wyniku procesu, bo dyrektorka ma swoje dość mocne argumenty i nie sądzę, aby się poddała. kodeks pracy trzynastek nikomu nie gwarantuje ot tak. Tylko regulaminy zakładów budżetowych mogą to regulować a od 5 lat w regulaminie szpitala niczego podobnego już nie ma. Wbrew temu co pisze ktos tam u góry z regulaminu może wypaść cokolwiek po prostu, jezeli tylko nie narusza litery Kodeksu. A Kodeks nic do trzynastek nie ma. To jest sprawa regulowana umowa miedzy pracodawca a pracobiorcą. Regulamin jest immanentnym elementem umowy o pracę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-06-2006) Bioła :
Prowokacja. Śmiać się chce.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-06-2006) Słuchacz-Pielęgniarz :
Do "raz dwa trzy" - niech Pan(i) zadzwoni do RDN MAłopolska, bo oni znaleźli tę sprawę. Reszta "dziennikarzy" tarnowskich milczy jak grobowce na Starym Cmentarzu. Żałość.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-06-2006) jankiel :
Pani dyrektor przy byle okazji mowi jakie to pielegniarki sa glupie. Wszystko wskazuje na to, ze jednak glupie nie sa, skoro potrafia upomniec sie o swoje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-06-2006) antyobludnik :
O sprawie wypowiedzieli sie juz konstytucjonalisci przy okazji analogicznej sytuacji w jednym z rzeszowskich szpitalii w kilkunastu innych w calej Polsce. Pieniadze na kontach pracownikow znalazly sie po trzech dniach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-06-2006) raz dwa trzy i koniec :
Dobra żartowałam nie chce mi się więcej zabierać głosu w nieswojej sprawie, byłam ciekawa jak się ludziska będą zachowywać. Jak zwykle wszyscy mają najwięcej do powiedzenia w sprawie nie swoich pięniędzy. Najlepiej tak powiedzieć " nie dawać nikomu, bo jak chcą zarobić to niech się wezmą do roboty". Tak jest zawsze dopiero gdy sprawa zaczyna dotyczyć nas samych. Wtedy wołamy jak nam źle i jak nas ktoś okrada. Wtedy inni się mszczą i mówią weź się do roboty. Koło się zamyka. To takie ludzkie, polskie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-06-2006) Prawy :
Jesli pracownicy wywodza swoje prawo z ustawy, to niepotrzebne sa im uprawnienia zawarte w regulaminach...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-06-2006) taki sobie :
RDN "znalazł" tę sprawę, bo ich kandydatem na prezydenta jest Ścigała a nie piękna Ania, która miała dostać po plecach w miejscuy, gdzie tracą swą szlachetną nazwę. Inna spreawa, że cały szpital na nia zagłosuje, żeby się jej pobyć....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947