To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS
  
   Romowie zwrócą pieniądze ?   -   14/1/2004
W groteskę zamienia się realizacja pilotażowego programu pomocy społeczności romskiej w Tarnowie. Niewykluczone, że wydane na zakup narzędzi do nowej firmy remontowo – budowlanej 36 tysięcy złotych tarnowscy Romowie będą musieli zwrócić. Sprzeciwiają się oni zapisom umowy zawartej z magistratem. Według porozumienia rejestrację podmiotu gospodarczego i zatrudnienie pracowników powinien sfinansować wnioskodawca czyli przewodniczący Stowarzyszenia Rodzin Romskich „Familia”.

Ogloszenie
>

Adam Bieluń, reprezentujący "Familię" przekonuje, że nie ma pieniędzy. Jego zdaniem środki na ten cel powinien przekazać budżet państwa. Tymczasem pełnomocnik prezydenta do spraw romskich w urzędzie miasta Mirosław Swoszowski cytuje zapis umowy. Przekonuje, że Romowie dobrze wiedzieli, iż po podjęciu dotacji na zakup narzędzi, wszystkie ruchy związane z uruchomieniem firmy leżą w gestii inicjatorów. Zgodnie z umową firma musi powstać w pierwszym kwartale tego roku. Przedsiębiorstwo remontowo – budowlane powinno zatrudnić co najmniej dwie osoby na okres półtora roku. W razie niedotrzymania warunków umowy, wszystkie narzędzia, które zalegają w magazynach trzeba będzie oddać. Przedstawiciel drugiego tarnowskiego stowarzyszenia Centrum Kultury Romów – Adam Andrasz zdecydował, że nie będzie ryzykował. Przyznane mu 24 tysiące złotych na reaktywację restauracji KE MORO zwrócił do budżetu państwa.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(14-01-2004) M. Wietrzyk :
Czym różnią się Romowie od pozostałych mieszkańców Tarnowa? Jeżeli niczym , to dlaczego mają specjalnego pełnomocnika, którego pensja wynosi ok 5 tys zł i dlaczego otrzymują specjalne dotacje?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2004) TBB :
Jak znam życie to pewnie niedługo podniesie się lament o uciskanie (snuff) mniejszości romskiej lub organizację pogromów. Ja to bym ich wszystkich po prostu do roboty zagnał...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2004) gomez :
moze lepiej nie bede nic pisal. tak to najlepsze wyjscie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2004) geldo :geldo@op.pl 
Ja też się powstrzymam od komentarza, bo by mnie nadgorliwcy oskarżyli o ksenofobię a ja do Romów nic nie mam, tylko do ludzkiej bezczelności ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl