To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Nowe władze powiatowe LPR    -   29/6/2006
Kilka dni temu kilku działaczy Ligi Polskich Rodzin zarzuciło posłowi Bogusławowi Sobczakowi i wspieranej przez niego Młodzieży Wszechpolskiej próbę przejęcia władzy w powiatowych strukturach partii. Informacje o możliwym rozłamie podczas zwołanego - zdaniem oponentów z naruszeniem statutu - II Zjazdu Powiatowego - przekazywane przez m.in. dotychczasowego prezesa Zarządu Powiatowego Andrzeja Kutę kwestionował podczas poniedziałkowej konferencji prasowej poseł Sobczak w towarzystwie Łukasza Kiełtyki, pełnomocnika powiatowego wyznaczonego przez Marka Kotlinowskiego, prezesa okręgu małopolskiego LPR. Dziś Kiełtyka, decyzją Zarządu Głównego LPR, został nowym szefem LPR w powiecie a Andrzej Kuta został usunięty z jej szeregów.

Ogloszenie
>

Wcześniej, poseł Bogusław Sobczak wydał oświadczenie "w związku z publicznymi wypowiedziami niektórych osób, dotyczącymi sytuacji w powiatowej strukturze LPR w Tarnowie, sugerującymi jakoby z inspiracji członków Młodzieży Wszechpolskiej doszło do konfliktu w strukturze" partii w powiecie. W oświadczeniu czytamy m.in. :
"Żaden z członków stowarzyszenia Młodzież Wszechpolska nie jest zaangażowany w działalność LPR w powiecie ziemskim tarnowskim, a Młodzież Wszechpolska nie posiada na tym terenie zorganizowanych struktur. W kontekście powyższego faktu, oskarżenia o to, że władzę w strukturze LPR mają przejąć członkowie MW, nie mają nic wspólnego z prawdą.

Osobą upoważnioną do reprezentowania LPR w powiecie ziemskim tarnowskim jest pan Łukasz Kiełtyka, wyznaczony na pełnomocnika struktury w dn. 22 maja br., decyzją prezesa okręgu małopolskiego LPR, Marka Kotlinowskiego. Wyznaczenie pełnomocnika nastąpiło wskutek upływu dwuletniej kadencji władz powiatowych LPR w dn. 27 marca 2005 roku oraz nieprzeprowadzeniem ponownego zjazdu zdawczo – wyborczego w stosownym terminie.
Moja działalność, jako członka zarządu wojewódzkiego LPR i członka Rady Politycznej LPR oraz posła na Sejm RP sprowadza się do wszechstronnego wspierania konstruktywnych działań struktur Ligi Polskich Rodzin – inicjowania spotkań, udostępniania lokali, spotkań z członkami i sympatykami LPR – natomiast w żadnym wypadku nie stanowi ingerencji w statutową działalność struktur i legalnie funkcjonujących władz LPR"
.

Podczas konferencji Poseł dodawał, że jego zdaniem mamy do czynienia nie z konfliktem, ale z nieodpowiedzialnym działaniem i wypowiedziami dwóch, trzech osób, które psują klimat wokół Ligi Polskich Rodzin, i podważają zaufanie do ugrupowania. Do tych właśnie wypowiedzi odniósł się dzisiaj Zarząd Główny partii usuwając z szeregów LPR Andrzeja Kutę za „działania na szkodę Ligi” i powołując tymczasowy zarząd powiatowy z Łukaszem Kiełtyką na czele. Oprócz niego w tymczasowym zarządzie powiatowym zasiadają Jerzy Wróbel, Krzysztof Kupczyk i Jakub Boruch. Zarząd w tym składzie rozpoczyna przygotowania do bardzo ważnej kampanii samorzadowej. Przypomnijmy, podczas ostatnich wyborów LPR osiagnęła w regionie tarnowskim najlepszy wynik w kraju.

Posłuchaj wypowiedzi Posła Sobczaka (((mp3))) i Łukasza Kiełtyki (((mp3))) z poniedziałkowej konferencji prasowej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, June 19, 2024 04:57:36
IP     : 100.28.2.72
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html