Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Koncerty Letnie u Sanguszków   -   03/7/2006
2 lipca zainaugurowano cykl Koncertów Letnich, tradycyjnie organizowanych przez Agencję Inter-Art w Parku Sanguszków. Podczas pięknego koncertu zatytułowanego „Czarodziejskie skrzypce” artyści z Ukrainy: Lidia Futorska i Jerzy Fomenko zaprezentowali utwory na skrzypce i fortepian. Kolejne letnie koncerty w każdą niedzielę lipca, zawsze o 16.00 w Pałacu Sanguszków na Gumniskach.

Ogloszenie

We wczorajszym programie znalazła się wspaniała „Ave Maria” Schuberta, „Piękny rozmaryn” Kreislera, „Casta Diva” z opery „Norma” Belliniego, „Cantabile” Paganiniego, znana aria z suity nr 3 c-dur Bacha, „Pieśń Wieczorna” Moniuszki, Taniec Węgierski nr 5 Brahmsa, poruszająca „Modlitwa” Blocha, „Banjo i skrzypce” Krolla, „Summer time” Gershwina, wiązanka najbardziej znanych tematów musicalu „Upiór w operze” Webbera, „Dym” Jeremiego Kerna, „Melodia” Skoryka oraz Fantazja Koncertowa „Cyganka” Ravel’a.

Najbliższy koncert odbędzie się 9 lipca, a jego tematem są „Dumki polskie i ukraińskie i nie tylko”. Zaprezentują je artyści z Ukrainy: Natalia Tsygylyk i Jerzy Czumak.
W programie znajdą się: dumki ukraińskie, pieśni neapolitańskie, popularne utwory takich kompozytorów jak L. Boccerini, Francesca Caccini, W.A.Mozart, J.S.Bach J.Brahms ...

Natalia Tsygylyk jest absolwentką Konserwatorium we Lwowie w klasie bandury i śpiewu. Jako bandurzystka uczestniczyła w wielu konkursach gry na tym instrumencie, odnosząc znaczące sukcesy. Jako laureatka konkursów i wybitna bandurzystka często koncertuje u siebie w kraju jak również za granicą (Polska, Niemcy, Francja, ...).
Jerzy Czumak jest absolwentem Lwowskiej Akademii Muzycznej w klasie bajanu. Jest laureatem głównych nagród kilku międzynarodowych konkursów dla bajanistów na Ukrainie. Specjalizuje się zarówno w wykonawstwie muzyki klasycznej jak i narodowej z wpływami folklorystycznymi Rosji, Ukrainy, Mołdawii...

16 lipca zaplanowano recital gitarowy Józefa Haluzy, zatytułowany „Muzyczne Zachody Słońca Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej”. W świat gorących rytmów Hiszpanii, Argentyny, Brazylii, Meksyku, Kuby przeniosą nas utwory takich kompozytorów jak: Astor Piazzola, Enrique Granados, Isaac Albeniz...
Józef Haluza jest mistrzem gitary klasycznej, barokowej i lutniowej. Jest profesorem gitary w Konserwatorium w Koszycach. Wiele koncertuje, szczególnie w Austrii, Niemczech, Szwajcarii oraz Polsce. Jego repertuar jest szeroki: od muzyki J.S. Bacha po wiek XX.

23 lipca właściciele "Inter-Artu" i jednocześnie wybtni muzycy: Teresa Kaban (fortepian) i Henryk Błażej (flet) zapraszają na koncert „W romantycznym nastroju”, podczas którego zostaną zaprezentowane utwory romantycznych kompozytorów polskich, francuskich, hiszpańskich, czeskich, niemieckich....
30 lipca to data koncertu zamykającego tegoroczny cykl koncertów letnich. Nasze muzyczne spotkania zakończą „Muzyczne Improwizacje czyli znane-nieznane” w wykonaniu artystów z Ukrainy. Zagra Trio Improwizacyjne: Jurij Romaniw - fortepian, Denis Litwinienko - wiolonczela i Stepan Demkowskij - perkusja.
Trio wykona opracowane przez siebie popularne utwory znanych kompozytorów takich jak: J.S. Bach, Rossini, Chopin, Strauss, Mozart, Monti.

Wszystkie koncerty odbywają się w niedzielne popołudnia o godz. 16.00 w Palacu Sanguszków .
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl