To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tania gmina w tanim powiecie   -   22/6/2006
Gmina Żabno należy do najbardziej oszczędnych w kraju pod względem wydatków na administrację. W najnowszym rankingu specjalistycznego dwutygodnika „Wspólnota” w kategorii małych miast powyżej 15 tysięcy mieszkańców zajęła szóste miejsce w Polsce i pierwsze w Małopolsce. Autorzy rankingu przy konstruowaniu rankingu brali pod uwagę wydatki bieżące.

Ogloszenie
>

Nie uwzględniono kosztów związanych np. z budową nowych siedzib urzędów, ale wliczano wydatki na remonty. Żabno, które w tym roku znalazło się w kategorii małych miast powyżej 15 tys. mieszkańców w zestawieniu wypadło bardzo dobrze zajmując szóste miejsce z wydatkami 114,99 zł w przeliczeniu na jednego mieszkańca. W Małopolsce lepszego wyniku nie uzyskała już żadna inna gmina.
Najlepsze w kraju Ząbki z województwa mazowieckiego mają wydatki na poziomie 102,09 zł. Najdroższa w kraju w tej kategorii jest gmina Bogatynia (dolnośląskie), gdzie w przeliczeniu na jednego mieszkańca wydaje się 448,08 zł.
Burmistrz Żabna Stanisław Kusior komentując wyniki rankingu podkreśla, że średnia byłaby jeszcze niższa, gdyby nie wydatki remontowe, które poniesiono w związku z modernizacją urzędu. O ostatecznie dobrym wyniku przesądziła jego zdaniem rozsądna polityka personalna. – Zamiast pięciu osób w ścisłym kierownictwie mamy trzy, bo na przykład sekretarz jest równocześnie wiceburmistrzem. Oznacza to konieczność intensywniejszej pracy, ale dajemy radę. Nie bez znaczenia był też fakt wymiany części kadry na młodszą, a rozpoczynającym pracę osobom nie od razu oferuje się najwyższe stawki, które u nas są ustalone na rozsądnym poziomie.

Przypomnijmy w tym samym rankingu "Wspólnoty", dotyczącym powiatów, powiat ziemski tarnowski również uplasował się wysoko, okazując się czwartym najbardziej oszczędnym w kraju. Najoszczędniejszy, powiat nowotarski, wydaje w przeliczeniu na mieszkańca tylko 60 groszy mniej niż Starostwo Powiatowe w Tarnowie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, June 19, 2024 03:33:28
IP     : 100.28.2.72
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html