To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Herb Żabna legalny   -   30/6/2006
Gmina Żabno w majestacie prawa będzie się mogła posługiwać swoim herbem i pieczęcią. Pozytywną opinię w sprawie projektów herbu i pieczęci wyraził minister spraw wewnętrznych i administracji. Dotychczas samorząd gminy Żabno herbu wprawdzie używał, ale jedynie na zasadzie tradycji. - Posługiwano się nim od lat, ale nikt nie zadbał o to, by formalnie go przyjąć – tłumaczy Zbigniew Lustofin, zastępca burmistrza.

Ogloszenie

Obecne władze samorządowe postanowiły to zmienić i zalegalizować symbole. O przygotowanie projektu zgodnego z zasadami heraldyki zwrócono się do profesora Włodzimierza Chorązkiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który sporządził kilka możliwych wersji. Radni wybrali spośród nich jedną, którą do akceptacji przesłano Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Komisja Heraldyczna pod przewodnictwem prof. Stefana K. Kuczyńskiego generalnie zaakceptowała projekt tzw. tarczy hiszpańskiej zwracając jedynie uwagę na konieczność plastycznej poprawki dotyczącej wyobrażenia topora i powiększenia gwiazdek w otoku pieczęci. Po ich naniesieniu Gmina herb i pieczęć będzie mogła używać już oficjalnie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, June 19, 2024 03:34:05
IP     : 100.28.2.72
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html